Na Slovensku stále chýba regulárna dráha

V utorok a v stredu (1. a 2. mája) absolvujú slovenskí rýchlostní kanoisti interné kvalifikačné preteky na doplnkovú olympijskú kvalifikáciu, ktorá sa v polovici mája uskutoční v poľskej Poznani, a prvé dve kolá Svetového pohára v Poznani a nemeckom Duisburgu. Už niekoľko rokov na to využívajú areál v českých Račiciach. "Patríme medzi najúspešnejšie slovenské športy. Je paradoxné, že doma nemáme kde súťažiť, nemáme kde vychovávať nové talenty, aby sa zžili s tou traťou. Improvizujeme na tečúcich a iným spôsobom nevyhovujúcich vodách, existujeme v nevyhovujúcich lodeniciach," posťažoval sa tréner úspešnej ženskej deblovky s posádkou Ivana Kmeťová - Martina Kohlová Filip Petrla.

SITA, zs;mj | 27.04.2012 20:22:47

Hoci Slovensko patrí v rýchlostnej kanoistike do širšieho okruhu svetových veľmocí, pretekári vyrastajú v absolútne amatérskych podmienkach. "My nemáme na Slovensku regulárne podmienky a regulárny kanál, kde by sme mohli uskutočniť vlastnú kvalifikáciu. Musíme cestovať 450 kilometrov do českých Račíc, aby sme tam mohli spraviť pre všetkých spravodlivé nominačné preteky," pokračoval kormidelník, ktorého zverenkyne pravidelne vozia z vrcholných podujatí medaily.

Žalostná situácia trvá v krajine pod Tatrami podľa jeho slov už veľmi dlho. "Dvadsať rokov sa snažíme o to, aby sme v spolupráci s vládou a so štátom kanál dobudovali. My ho už máme vykopaný, všetko je, chýba už len vôľa dotiahnuť to úplne do konca. Potrebujeme prenajať pozemok. Bolo by dobre, keby sa konečne začalo myslieť aj na komerčne menej úspešné športy, ako sú futbal a hokej," uzavrel Filip Petrla.

Diskusia k článku:

Anonym

Neviem ci okrem regularnej drahy nam nechyba aj regularne konanie. Aspon podla vypisu z predsednictva SZRK konaneho 16 februara sa mi to tak javi :" P. Petriska navrhuje:

• nepojazdný mikrobus VW BA 553 FH odpredať záujemcovi za symbolickú cenu."

Mozno bola ponuka na odpredaj znama i klubom, ale nie som si isty. Na strankach SZRK som nic take nezaregistroval. Mozno by stacilo zverejnit i navrhovanu cenu aj konkretneho zaujemcu. Alebo nie je v zaujme nas vsetkych spenazit majetok prehladne a za najvyhodnejsiu ponuku? Asi tych penazi mame ozaj dostatok.

Anonym

http://sportky.topky.sk/c/84421/zazite-co-ste-nezazili-na-skok-z-bratislavy-v-areali-divoka-voda

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.