Na republikový šampionát aj medailisti z MS.

Až 242 mien zo 17 oddielov celého Slovenska figuruje v štartových listinách majstrovstiev Slovenska, ktoré sa od piatka do nedele uskutočnia v areáli Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom. Atraktivitu domáceho šampionátu stupňuje aj to, že medzi prihlásenými sú aj účastníci minulotýždňových majstrovstiev sveta v nemeckom Duisburgu - strieborný v C1 na 1000 m Marián Ostrčil, strieborné z K2 na 200 m Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, kajakárka Marcela Erbanová, členovia mužského dvojkajaka Andrej Wiebauer s Róbertom Erbanom a dvojkanoe Ľubomír Hagara a Daniel Biksadský. "Aj keď medailisti z Duisburgu odlietajú v pondelok do Pekingu na predolympijské preteky, sľúbili, že v sobotu na kilometrovej trati budú štartovať. Dokonca je možnosť, že do bojov zasiahne aj komárňanský štvorkajak, Erik Vlček uvažuje aj o súťaži singlistov. Necháme sa prekvapiť, kto príde," povedal pre agentúru SITA deň pred začiatkom majstrovstiev Slovenska riaditeľ podujatia Boris Bergendi. Šampionát bude zároveň 9. kolom Slovenského pohára a pre juniorov a pretekárov do 23 rokov nominačnými pretekmi na majstrovstvá Európy, ktoré sa na prelome augusta a septembra uskutočnia v srbskom Belehrade.

SITA, zs, mj | 16.08.2007 19:53:01

Pôvodne sa majstrovstvá Slovenska mali uskutočniť vo Zvolene na Môťovskej priehrade, ale prevádzkovateľ nádrže z dôvodu opravy a pravidelnej údržby hrádze hladinu priehrady znížil asi o 4 m, a tak musel Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky (SZRK) hľadať náhradné riešenie. Areál Zelená voda je teda len na "záskok". "Už dva týždne pracujeme na tom, aby boli majstrovstvá regulárne. Zelená voda je štrkoviskom, kde sa normálne ťaží. Museli sme sa preto dohodnúť s firmou Holcim, ktorá nám vyšla v ústrety a odtlačila ťažobný bager na kraj, aby sa dali natiahnuť dráhy. Keďže sa tu preteky neuskutočňujú, museli sme nanovo zapúšťať úchytky na dráhy, nainštalovať meracie zariadenia. Veľmi nám pomohli najmä Piešťanci. Okrem toho sme museli vodným kombajnom vysekať riasy. Je to zlé, že to musíme takto plátať. Zvyšujú sa nám náklady, je to náročnejšie na organizáciu. Mrháme silami i financiami," povzdychol si Boris Bergendi.

Je paradoxné, že Slovensko, ktoré patrí v rýchlostnej kanoistike k svetovým veľmociam (na 36. MS v Duisburgu obsadili Slováci v medailovej bilancii 3. miesto), nemá ani jednu regulárnu dráhu, ktorá by spĺňala kritériá na preteky tohto rangu.

Majstrovstvá Slovenska sa začínajú v piatok popoludní šprintérskymi pretekmi na 200 m, v sobotu sú na programe súťaže na 1000 m a v nedeľu na polovičnej trati.

Program M-SR:

piatok 17. augusta:

15.30 h - rozjazdy na 200 m

16.35 h - semifinále na 200 m

17.14 h - finále na 200 m

sobota 18. augusta:

9.00 h - rozjazdy na 1000 m

10.45 h - semifinále na 1000 m

14.00 h - finále na 1000 m

nedeľa 19. augusta:

9.00 h - rozjazdy na 500 m

10.47 h - semifinále na 500 m

14.00 h - finále na 500 m

Diskusia k článku:

Anonym

http://www.kayakec2007.com/ CISLO_JAZDY.pdf

Error 404!

/ CISLO_JAZDY.pdf

File Not Found!

hm no kuulll :) to su tie vysledky?

Anonym

draha moja krasna, ale pohar slavie su neni majstrovstva europy vies.

hmm

ci srby ci co to je

hmm

inak ty rumuni su dobre megnuty to lepsia uroven vysledkov uz je aj v bahraine

zhas
Anonym

fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky

z MS prosim pridajte

fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky fotky

Anonym
hmm
gertrud
Anonym

Vážený prispievateľ. Príspevky, ktoré budú obsahovať vulgarizmy, nadávky, urážky, osočovanie alebo budú nevhodné, budú odstránené.

p.s. to nemyslia vazne vsak to potom mozte cele deletnut! ved tu je iba to co tam je napisane!

Anonym

viete co ste tu vsetci dobre jebn..y, ja nevem co vas to tak sere! neni to jedno a ked jakubik a zoli dokazali ze nato maju preco ne len nech idu a natru im to!

a urban to s tym kto ma viac kamosov alebo co to si co tim mislel ze im viacej fandia poslime tam tych, ved to tu klude mohol pisat jeden primytiv, ja drzim palce jakubikovi a zolimu a vsetci ostatny my mozte, oni su lepsi chalany drzte sa! a rozbite ich, sracky maratonske!

Danko Juraj Sn.

Aj ked oneskorene ale nedá mi reagovat na účasť časti našej reprezentácie. V prvom rade, hoci by to malo byť samozrejmosťou, by som im chcel touto cestou poďakovať za účasť na MR SR KT na Zelenej vode. Rozhodne si treba všimnúť tú skutočnosť, že termín konania veľmi nezapadal do kalendára našej reprezentácie dospelých. V tomto kontexte je treba i kvitovať nielen účasť ale aj možné "riziko" prehry s "obyčajnými" pretekármi. To sa i stalo, nie je však podstatné, kto koho porazil, ale ten fakt že účasťou našej špičky sa zvyšuje aj kvalita ostatných štartujúcich. Sú i také názory, že pri štarte našich najlepších je šanca na úspech ostatných minimálna. Ale práve len takouto formou sa dá pozdvihnúť úroveň tých slabších. Preto by sa účasť celej našej špičky na domácej vode mala stať skôr pravidlom ako výnimkou. Niektorí to svojim prístupom dokazujú, že to ide a nemusí sa to diať pod rúškom štedrého sponzora. V každom prípade si myslím že majú možnosť výrazne napomôcť rozvoju rýchlostnej kanoistiky, ktorej základňa i úroveň zaostáva za očakávaním. A na margo používania dresov reprezentácie na podujatiach v rámci SR, je smutné že nemáme tú klubovú hrdosť / s výnimkou pár oddielov/ , aby bolo na prvý pohľad možné určiť klubovú príslušnosť. Nie je to len otázka financií, ale najmä vzťahu ku klubu, ktorých funkcie však veľa razy suplujú rodičia resp.iní dobrovolníci. Ale to je už z iného súdku. Ešte raz vďaka za každý štart našich reprezentantov na hociktorom preteku, verím v ich čoraz hojnejšiu účasť, lebo inak si možeme v krátkej budúcnosti len spomínať na rozjazdy, medzijazdy a finále. Našu reprezentáciu potom budú asi nominovať podľa toho, kto sa do nej prihlási. Veď už dnes nemáme možnosť vytvoriť posádky C2, C4 muťi resp. K4 ženy. A to ešte asi nie je koniec poklesu počtu našej členskej základne - najmä tej petekárskej.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.