Na MEJaU23 štyri slovenské lode na 500 m do finále.

Na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani postúpili z jedenástich slovenských lodí v pretekoch na 500 do finále štyri. O medaily budú v nedeľu bojovať v C1 juniorov Juraj Oršula a všetky štvorkajaky - dievčenský juniorský v zostave Lucia Mištinová, Karin Matejková, Gabriela Szabová, Annamária Tóthová, chlapčenský juniorský s posádkou Tomáš Zigo, Martin Vajda, Marcel Virga, Marián Goga a aj mužská zostava v kategórii do 23 rokov v zložení Boris Viszlay, Andrej Divinec, Gabriel Jakubík, Martin Jankovec. Ďalších päť slovenských lodí sa na tejto trati kvalifikovalo do B-finále (o konečné 10. - 18. miesto).

SITA, zs | 17.07.2009 22:37:33

Umiestnenie Slovákov:

Rozjazdy na 500 m:

K1 juniorky: 4. Barbora Majorošová 2:09,434 - postúpila do semifinále

C1 juniori: 6. Juraj Oršula 2:09,556 - postúpil do semifinále

K1 juniori: 3. Miroslav Zaťko 1:52,847 - postúpil do semifinále

K1 ženy do 23 rokov: 5. Simona Šámková 2:12,527 - postúpila do semifinále

C1 muži do 23 rokov: 5. Rastislav Kohút 2:03,320 - postúpil do semifinále

K1 muži do 23 rokov: 7. Ľubomír Beňo 1:52,588 - postúpil do semifinále

C2 juniori: 6. Krištof Tóth, Adam Csenkey 2:04,490 - postúpili do semifinále

K2 juniori: 4. Matej Michalek, Andrej Klučar 1:45,941 - postúpili do semifinále

K4 juniorky: 4. Lucia Mištinová, Karin Matejková, Gabriela Szabová, Annamária Tóthová 1:51,007 - postúpili do semifinále

K4 juniori: 3. Tomáš Zigo, Martin Vajda, Marcel Virga, Marián Goga 1:33,304 - postúpili do semifinále

K4 muži do 23 rokov: 5. Boris Viszlay, Andrej Divinec, Gabriel Jakubík, Martin Jankovec 1:30,570 - postúpili do semifinále

Semifinále na 500 m:

K1 juniorky: 4. Barbora Majorošová 2:08,732 - postúpila do B-finále

C1 juniori: 3. Juraj Oršula 2:08,721 - postúpil do finále

K1 juniori: 4. Miroslav Zaťko 1:51,059 - postúpil do B-finále

K1 ženy do 23 rokov: 5. Simona Šámková 2:11,535 - postúpila do B-finále

C1 muži do 23 rokov: 6. Rastislav Kohút 2:03,920 - z ďalších bojov je vyradený

K1 muži do 23 rokov: 5. Ľubomír Beňo 1:48,985 - postúpil do B-finále

C2 juniori: 4. Krištof Tóth, Adam Csenkey 1:58,025 - z ďalších bojov sú vyradení

K2 juniori: 4. Matej Michalek, Andrej Klučar 1:41,977 - postúpili do B-finále

K4 juniorky: 3. Lucia Mištinová, Karin Matejková, Gabriela Szabová, Annamária Tóthová 1:50,056 - postúpili do finále

K4 juniori: 1. Tomáš Zigo, Martin Vajda, Marcel Virga, Marián Goga 1:31,114 - postúpili do finále

K4 muži do 23 rokov: 1. Boris Viszlay, Andrej Divinec, Gabriel Jakubík, Martin Jankovec 1:26,101 - postúpili do finále



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Na MEJaU23 štyri slovenské lode na 500 m do finále.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy seniorov - šprint
04.06.2020 | Bascov, ROU
ZRUŠENÉ Kvalifikačné preteky juniori
06.06.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Veľká cena Komárna
13.06.2020 | Komárno
ZRUŠENÉ Samaria Cup
20.06.2020 | Šamorín
ZRUŠENÉ II. Kvalifikačné preteky seniori
25.06.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Trenčianska regata
27.06.2020 | Trenčín
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra