Na M-SR v ťahaní na trenažéroch aj olympionička Kohlová

V šermiarskej telocvični bratislavskej športovej haly Mladosť sa v sobotu od 10.00 h uskutočnia majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike v ťahaní na trenažéri. Organizátorom podujatia je Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky (SZRK) a Národné športové centrum (NŠC). Na šampionáte by malo podľa generálneho sekretára SZRK a riaditeľa pretekov Borisa Bergendiho štartovať približne 80 pretekárov z 10 slovenských klubov.

SITA, sz;bg | 20.02.2009 15:11:30

"Inšpiráciu zorganizovať majstrovstvá Slovenska v ťahaní na trenažéri sme získali v zahraničí. Takéto šampionáty majú bohatú tradíciu v Maďarsku aj v Rakúsku," skonštatoval Bergendi. "Šesť pretekárov bude súťažiť vedľa seba a ich výkony sa budú cez počítač premietať na veľkú obrazovku, ktorá bude graficky imitovať klasické preteky na vode. Takže diváci budú mať presnú predstavu o vývoji súbojov, budú vedieť, kto zo súťažiacich pádluje najrýchlejšie a najväčšou frekvenciou," vysvetlil Boris Bergendi podstatu pretekov v ťahaní na trenažéri.

Zloženie súťažných šestíc už bolo vyžrebované, porada trénerov bude v hale Mladosť pol hodinu pred začiatkom pretekov. Súťažiť sa bude v disciplínach K1 na 1000 m a K1 na 200 m, v kategóriách mužov a žien, juniorov a junioriek, veteránov a veteránok, svoje sily si môžu zmerať aj pretekári, ktorí nie sú registrovaní v SZRK. Štartovné sú dve eurá za pretekára.

Podľa manažéra SZRK Branislava Kohla medzi adeptov na najvyššie pocty určite patria slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Andrej Wiebauer a Marián Lachkovič, ktorý bude v sobotu obhajovať triumf v kategórii mužov v K1 na 1000 m, medzi ženami je najhorúcejšou favoritkou účastníčka OH 2008 v Pekingu Martina Kohlová. Úradujúca majsterka Európy z ME 2008 v Miláne v K2 žien na 200 m sa tentoraz predstaví bez svojej partnerky zo zlatej milánskej lode Ivany Kmeťovej, ktorú zo sobotňajších pretekov vyradilo ochorenie.Diskusia k článku:

Anonym

Pravidlá sú od včerajška na "canoe". Diky BMX-hár.

Anonym

Sezóna je už síce tu, ale neviete poradiť, ako je to s pravidlami na rok 2009?

Plevo

ahoj zvykajme si na trenazer to je asi posledne co nam z kanoistiky ostane

Anonym

jj manager :-)

Anonym

Neboj Braňo, pre nás všetkých si aj tak manažér.

Anonym

:o) Niesom manažér SZRK. Len som odpovedal na otazky :o) Brano.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra