Na M-SR triumf Rusa v C1 a Lachkoviča v K1.

V nedeľňajších súťažiach na 5000 metrov na majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na dlhých tratiach v Novákoch víťazili favoriti. V C1 mužov si vybojoval v konkurencii 11 pretekárov titul domáci Radoslav Rus. Vicemajster sveta z roku 2004 a dvojnásobný majster Európy zvíťazil s náskokom necelých troch sekúnd pred Matejom Rusnákom, minuloročným vicemajstrom sveta. Tretí skončil už s odstupom takmer 30 sekúnd Daniel Biksadský. V K1 mužov zvíťazil Marián Lachkovič pred svojím oddielovým kolegom zo Slávie UK Marošom Dvorským. Kajakárky štartovali iba tri, zlato si v tejto slabej konkurencii vybojovala Dominika Srnáková zo ŠKP Bratislava.

SITA, bg | 06.05.2007 22:57:53

Výsledky - nedeľu:

Muži - C1 (5000 m): 1. Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky) 23:22,837 min, 2. Matej Rusnák (ŠKP Bratislava) +2,604, 3. Daniel Biksadský (Dukla Trenčín) +28,672.

Muži - K1 (5000 m): 1. Marián Lachkovič 21:34,943 min, 2. Maroš Dvorský (obaja Slávia UK Bratislava) +4,416, 3. Ľubomír Beňo (KRK DAK Kiaba Nováky) +30,393.

Ženy - K1 (5000 m): 1. Dominika Srnáková 25:04,844 min, 2. Lucia Kvetáková (obe ŠKP Bratislava) +2:36,535, 3. Martina Šidlíková (Inter Bratislava) +3:35,911.

Diskusia k článku:

Anonym

absencia niektorých pretekárov na"nepovinných "pretekoch je pravidelná ...stačí si kliknúť na Slovenský pohár a uvidíme jednotlivých pretekárov, koľkých pretekov sa zúčastnil... a keď sa aj dostaví na preteky tak si odjazdí len K2, kým ostatní si odmakajú K1 aj K2

Anonym

Gratulujem bez výnimky všetkým majstrom Slovenska na 5 km., bez ohľadu na pomerne slabú účasť našich pretekárov v mnohých disciplínach. Platí to najmä pre kategórie dospelých. Keď si predstavím, že sa pravidelne nezúčastňujú pretekári reprezentujúci oddiely s podporou štátu, čiže čerpajú aj z našich daní, potom je oprávnené vedieť nielen stanovisko a dôvody neúčasti jednotlivých pretekárov a oddielov, ale najmä jasnú reakciu SZRK. Veď je nepredstaviteľné že páni a dámy z rôznych reprezentácií SR vrcholné preteky s prehľadom ignorujú, veď stačí účasť na kontrolných pretekoch v Račiciach. Myslím si, že sa na tom podieľa nielen kalendár pretekov ale i benevolencia zo strany funkcionárov oddielov a zväzu. Hanba Vám.