Na „long liste“ pre Londýn 220 mien, z toho 117 športovcov

Slovenský olympijský výbor (SOV) už odoslal organizačnému výboru Hier XXX. olympiády v Londýne (27. júla - 12. augusta 2012) tzv. long list - zoznam potenciálnych členov slovenskej výpravy na tento najväčší športový sviatok štvorročného cyklu. „Piatok 23. marca je v súvislosti londýnskou olympiádou prvý dôležitý dátum, kedy jednotlivé národné olympijské výbory musia predložiť širší zoznam kandidátov na účasť. SOV má túto povinnosť splnenú,“ povedal pre agentúru SITA športový riaditeľ SOV Roman Buček.

SITA, zs;mj;pp | 21.03.2012 15:34:54

Podľa jeho informácií je na zozname 220 mien, z toho je 117 športovcov. „V zozname športovcov sú nielen tí, ktorí už splnili limity a majú účasť viac-menej istú, ale aj všetci tí, ktorí ešte majú teoretickú šancu splniť podmienky a kvalifikovať sa do Londýna. V tom zozname sú napríklad volejbalisti, ktorých začiatkom mája čaká kvalifikácia, ale aj náhradníci v individuálnych športoch. Napríklad vo vodnom slalome máme zatiaľ isté štyri miestenky. Predpokladáme, že ich bude päť, ale kandidátov na ne je v tejto chvíli osem. Podobná situácia je v rýchlostnej kanoistike a niektorých ďalších športoch, kde nie sú miestenky na mená, ale pre krajinu. Tam sme dávali po dve mená na jednu disciplínu,“ pokračoval športový riaditeľ SOV.

Vypracovať zoznam nebolo jednoduché. Viacerí kandidáti na štart v britskej metropole sú v týchto dňoch na sústredeniach v zahraničí. V zozname sú tréneri, lekári, maséri, fyzioterapeuti, ale aj členovia SOV, ktorí môžu požiadať o akreditáciu. „Predpokladáme, že v Londýne bude štartovať niečo vyše štyridsať slovenských športovcov. Od toho potom závisí aj počet členov sprievodu,“ uzavrel Roman Buček.

Diskusia k článku:

džusi

Rád by som sa dostal k menovitému zoznamu,ale nikde ho nemôžem zohnať.Myslím,že vôbec nebol zverejnený a zaujímalo by ma prečo.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.