Na kvalifikačných pretekoch suverénna Kmeťová.

O najväčšie prekvapenie v sobotnej časti I. kontrolných a kvalifikačných pretekov slovenských rýchlostných kanoistov v českých Račiciach sa postaral vo finále K1 mužov na 1000 m Róbert Erban, ktorý s prevahou zdolal členov štvorkajaka súrodencov Richarda a Michala Riszdorferovcov. Nestačil iba na Erika Vlčeka, ktorému podľahol o 1,64 s. Dobrý výkon predviedol v C1 strieborný z minuloročných MS v nemeckom Duisburgu Marián Ostrčil. V C2 Daniel Biksadský s Ľubomírom Hagarom prehrali iba s Čechmi Petrom Koudelkom s Filipom Dvořákom, ktorí štartovali ako sparingovia.

SITA, zs | 04.05.2008 20:19:04

Vlček potvrdil svoju suverenitu aj v sobotu na polovičnej vzdialenosti. Najväčšou hviezdou však bola Ivana Kmeťová, ktorá zvíťazila vo všetkých štyroch svojich štartoch na 500 i 200 m - dvakrát v pretekoch K1 a dvakrát s Martinou Kohlovou v K2.

Po pretekoch výkonný výbor Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) schválil nomináciu na blížiace sa majstrovstvá Európy v Miláne (15. - 18. mája). Na šampionát pôjdu víťazi jednotlivých pretekov, len v K1 mužov na 1000 m to bude strieborný z Račíc Róbert Erban, v K1 žien na 500 a 200 m jeho sestra Marcela Erbanová a v K1 mužov na 500 m to bude Andrej Wiebauer.

Výsledky - 1000 m:

K1 - muži:

1. Erik Vlček 3:44,10 min, 2. Róber Erban 3:45,74, 3. Richard Riszdorfer (všetci ŠKP Bratislava) 3:48,17

C1:

1. Marián Ostrčil (UK Bratislava) 4:05,46, 2. Matej Rusnák (ŠKP Bratislava) 4:08,94, 3. Daniel Biksadský (Dukla Trenčín) 4:13,10

K2 muži:

1. Peter Gelle, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 3:34,84, 2. Zoltán Tóth, Gabriel Jakubík (Šamorín) 3:35,40, 3. Pavol Maťaš, Erik Noskovič (ŠKP Bratislava) 3:43,03

C2:

1. Petr Koudelka, Filip Dvořák (Dukla Praha) 4:05,18, 2. Daniel Biksadský, Ľubomír Hagara (Dukla Trenčín) 4:07,89, 3. Juraj Oršula, Michal Zaťko (KRK Nováky) 4:19,97

K4 muži:

1. Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Juraj Tarr, Erik Vlček (ŠKP Bratislava) 3:57,34

500 m:

K1 muži:

1. Erik Vlček 1:41,05 min, 2. Juraj Tarr 1:41,79, 3. Michal Riszdorfer (všetci ŠKP Bratislava) 1:42:18

C1:

1. Marián Ostrčil (UK Bratislava) 1:54,12, 2. Rastislav Kohút 1:55,31, 3. Daniel Biksadský (obaja Dukla Trenčín) 1:55,81

K1 ženy:

1. Ivana Kmeťová (KRK Nováky) 1:55,37, 2. Martina Kohlová (UK Bratislava) 1:56,34, 3. Marcela Erbanová (ŠKP Bratislava) 2:00,50

K2 muži:

1. Zoltán Tóth, Gabriel Jakubík (Šamorín) 1:35,68, 2. Peter Gelle, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 1:36,23, 3. Juraj Danko, Tomáš Kaňa (Vinohrady / Inter Bratislava) 1:39,49

C2:

1. Ľubomír Hagara, Daniel Biksadský (Dukla Trenčín) 1:48,80

K2 ženy:

1. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (KRK Nováky / UK Bratislava) 1:48,31

K4 muži:

1. Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr (ŠKP Bratislava) 1:56,32

200 m:

K1 muži:

1. Andrej Wiebauer (ŠKP Bratislava) 38,64 s, 2. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 38,92, 3. Róbert Erban (ŠKP Bratislava) 39,11

K1 ženy:

1. Ivana Kmeťová (KRK Nováky) 45,23, 2. Marcela Erbanová (ŠKP Bratislava) 45,83, 3. Martina Kohlová (UK Bratislava) 46,50

C1:

1. Daniel Biksadský 43,28, 2. Ľubomír Hagara 43,30, 3. Rastislav Kohút (všetci Dukla Trenčín) 44,63

K2 muži:

1. Pavol Maťaš, Erik Noskovič (ŠKP Bratislava) 35,31, 2. Peter Gelle, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 36,52, 3. Juraj Danko, Tomáš Kaňa (Vinohrady / Inter Bratislava) 36,83

K2 ženy:

1. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (KRK Nováky / UK Bratislava) 40,22

C2:

1. Ľubomír Hagara, Daniel Biksadský (Dukla Trenčín) 50,73

K4 muži:

1. Andrej Wiebauer, Pavol Maťaš, Erik Noskovič, Tomáš Martinek (ŠKP Bratislava / Dukla Trenčín) 34,83



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Na kvalifikačných pretekoch suverénna Kmeťová.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Súťaž olympijskych nádejí
18.09.2020 | Szeged, HUN
ZRUŠENÉ Hargašov memoriál
19.09.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Medzinárodná regata juniorov/U23
25.09.2020 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
02.10.2020 | Ternopil, UKR
Rozlúčkové preteky
03.10.2020 | Bratislava, Zlaté piesky
MSR Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate
10.10.2020 | Nováky, jazero
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
17.10.2020 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra