Na Bielu stopu aj kanoisti

Víkendové preteky v behu na lyžiach Biela stopa v Kremnických vrchoch budú mať možno skrátenú podobu, ale mimoriadne kvalitnú účasť. V sobotu by sa na dlhšej z dvoch tratí mali predstaviť aj slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach Martin Bajčičák a Ivan Bátory, účasť prisľúbil aj bronzový medailista z minuloročných zimných olympijských hier v kanadskom Vancouveri v biatlone Pavol Hurajt, na kratšej trati by mala byť v štartovom poli aj biatlonistka Janka Gereková.

SITA, zs;aa | 26.01.2011 20:43:04

„Štart na Bielej stope mám v svojom tréningovom kalendári ako súčasť prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta. Priamo z Kremnice potom odchádzame aj s Ivanom Bátorym na jedenásťdňové sústredenie do rakúskeho Obertilliachu. Celkom mi vyhovuje, že trate budú skrátené. Ideme na ťažké sústredenie a po bezmála päťdesiatich kilometroch by som potreboval istý čas na regeneráciu, po tridsaťpäťke môžem pokojne trénovať,“ potvrdil svoju účasť na 38. ročníku populárneho podujatia Martin Bajčičák.

Biatlonisti bývajú tradične účastníkmi Bielej stopy. Tentoraz sa z reprezentantov predstaví iba Pavol Hurajt. „Matej Kazár s Dušanom Šimočkom odcestovali na Svetovú zimnú univerziádu, Miro Matiaško je chorý, Martin Otčenáš má prasknutú vretennú kosť v predlaktí, ostal som sám. Ja však rád túto šancu štartovať využijem. V poslednom čase mi to bežecky nejako nejde, možno sa mi to podarí zlomiť práve na Bielej stope. Na budúci týždeň ma čakajú preteky IBU Cup-u v Osrblí, toto bude vhodná previerka,“ pridal sa Pavol Hurajt.

V štartových listinách figuruje aj niekoľko mien reprezentantov v rýchlostnej kanoistike, ktorí využívajú beh na lyžiach na kondičnú prípravu. Na dlhšej trati by sa mali predstaviť minuloročný strieborný medailista z majstrovstiev sveta v K1 na 500 m Peter Gelle, bronzový z ME aj MS v C1 na 5000 m Marián Ostrčil, ale aj ďalší kanoista Ľubomír Hagara. Nie je vylúčené, že sa objavia aj ďalší. Prihlásiť sa je možné ešte aj tesne pred štartom.

V sobotu sú na programe preteky voľnou technikou, v nedeľu dostanú priestor klasici. V piatok večer bude akýmsi predprogramom exhibičný šprint na kremnickom námestí.

Program 38. ročníka Bielej stopy:

28. januára (piatok): Biela stopa City sprint (18.00) - otvorené preteky voľnou technikou na námestí v Kremnici

29. januára (sobota): Biela stopa - preteky voľnou technikou na 42 a 25 km so štartom aj cieľom na bežeckom štadióne na Skalke (10.00)

30. januára (nedeľa): Biela stopa - preteky klasickou technikou na 25 km so štartom aj cieľom na bežeckom štadióne na Skalke (10.30)

Diskusia k článku:

Anonym

bude peťo gelle

karol

a nejaky kajakar tam nebude ?

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Hargašov memoriál
24.09.2022 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta v maratóne
29.09.2022 | Ponte de Lima (POR)
Rozlúčkové preteky
01.10.2022 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.