Na 500 m plný zásah slovenských lodí.

Výsledky rozjázd na 500 m.

SITA, zs | 12.09.2003 00:20:31

Všetkých sedem slovenských lodí, ktoré nastúpili do rozjázd na 500 m trati na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v americkom Gainesville na jazere Lanier postúpilo do ďalších bojov. Štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača si víťazstvom v tretej rozjazde suverénne najrýchlejším časom zo všetkých posádok zabezpečil priamy postup do finále na tejto trati, zvyšné lode si zabezpečili postup do semifinále. Najťažšiu pozíciu mal Andrej Wiebauer v K1, ktorý v tretej zo siedmich rozjázd skončil až na 6. mieste, postupovalo prvých päť lodí a jedna najrýchlejšia zo šiesteho miesta a práve ňou bol kajak slovenského reprezentanta. Postupom do semifinále potešil aj ženský dvojkajak s "juniorskou" posádkou Jana Oršulová - Martina Kohlová.

Výsledky rozjázd na 500 m:

MUŽI:

K1:

l. rozjazda: 1. Nathan Baggaley (Austr.) 1:37,961

ll. rozjazda: 1. Alan van Coller (JAR) 1:38,949

lll. rozjazda: 1. Anton Rjahov (Uzbek.) 1:37,970,... 6. Andrej Wiebauer (SR) 1:40,763

lV. rozjazda: 1. Adam Seroczynski (Poľ.) 1:39,786

V. rozjazda: 1. Michael Kolganov (Izr.) 1:40,142

VI. rozjazda: 1. Rami Zur (USA) 1:41,381

VII. rozjazda: 1. Ákos Vereckei (Maď.) 1:42,310

K2:

l. rozjazda: 1. Ronald Rauhe, Tim Wieskotter (Nem.) 1:31,433

ll. rozjazda: 1. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 1:32,580, 2. Juraj Kadnár, Róbert Erban (SR) 1:34,102

lll. rozjazda: 1. Zoltán Kammerer, Krisztián Veréb (Maď.) 1:32,367

lV. rozjazda: 1. Roman Zarubin, Denis Turčenkov (Rus.) 1:32,756

V. rozjazda: 1. Alvidas Duonela, Egidius Balciunas (Lit.) 1:31,935

K4:

l. rozjazda: 1. Maďarsko (Lajos Gyökos, István Bee, Roland Kökény, Gábor Horváth) 1:22,605

ll. rozjazda: 1. Bielorusko (Alexej Skurkovskij, Alexej Abalmasov, Roman Petrušenko, Vadzim Machnev) 1:22,740

lll. rozjazda: 1. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača) 1:21,684

C1:

l. rozjazda: 1. Maxim Opalev (Rus.) 1:53,351

ll. rozjazda: György Kolonics (Maď.) 1:54,413

lll. rozjazda: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:53,252,... 4. Marián Ostrčil (SR) 1:57,479

iV. rozjazda: 1. David Cal Figueroa (Šp.) 1:52,564

C2:

l. rozjazda: 1. Ibrahim Rojas Blanco Pajon, Ledi Frank Balceiro (Kuba) 1:42,958,... 3. Peter Páleš, Ján Kubica (SR) 1:44,245

ll. rozjazda: 1. György Kozmann, György Kolonics (Maď.) 1:42,857

lll. rozjazda: 1. Pawel Baraszkiewicz, Daniel Jendraszko (Poľ.) 1:42,478

ŽENY:

K1:

l. rozjazda: 1. Katalin Kovácsová (Maď.) 1:55,747

ll. rozjazda: 1. Caroline Brunetová (Kan.) 1:54,785,... 6. Marcela Erbanová (SR) 1:58,093

lll. rozjazda: 1. Katrin Wagnerová (Nem.) 1:54,958

lV. rozjazda: 1. Aneta Pastuszková (Poľ.) 1:55,190

K2:

l. rozjazda: 1. Szilvia Szabóová, Kinga Bótová (Maď.) 1:43,559

ll. rozjazda: 1. Beata Sokolowska-Kuleszová, Joana Skowronová (Poľ.) 1:44,846

lll. rozjazda: 1. Beatriz Manchon Portillová, Teresa Portela Rivasová (Šp.) 1:44,418,... 6. Jana Oršulová, Martina Kohlová (SR) 1:49,156

K4:

l. rozjazda: 1. Maďarsko (Katalin Kovácsová, Szilvia Szabóová, Erzsébet Viskiová, Kinga Bótová) 1:31,126

ll. rozjazda: 1. Španielsko (Maria Isabel Garcia Suarezová, Beatriz Manchon Portillová, Jana Smidaková, Teresa Portela Rivasová) 1:32,200



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Na 500 m plný zásah slovenských lodí.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra