Na 200 m tri slovenské lode do A-finále.

Výsledky rozjázd a semifinále na 200 m na MS v rýchlostnej kanoistike v Záhrebe.

SITA, zs, ah, de | 27.08.2005 22:34:33

Zo štyroch slovenských lodí, ktoré na 34. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v chorvátskom Záhrebe bojovali v sobotu popoludní v rozjazdách a semifinálových jazdách na najkratšej šprintérskej 200 m trati, si postup do A-finále vybojovali tri, jedna sa predstaví v B-finále. V kajaku žien obsadila Marcela Erbanová v rozjazde 2. a potom v semifinále 3. miesto a zabezpečila si tak účasť medzi deviatkou najlepších. Ženský dvojkajak s posádkou Ivana Kmeťová, Martina Kohlová skončil v rozjazde i v semifinále na druhej priečke a rovnako postúpil do priamych bojov o medaily. Úspech slovenských rýchlostných kanoistov potom zvýraznil mužský štorkajak v zostave Ladislav Belovič, Erik Noskovič, Juraj Lipták, Tomáš Martinek, ktorý v semifinále triumfoval a potvrdil tak svoje vysoké ambície. V mužskom dvojakanoe ušiel postup do A-finále Danielovi Biksadskému s Ľubomírom Hagarom, keď v semifinále skončili štvrtí, medzi elitu postupovali prvé tri lode. V nedeľu popoludní, keď šampionát v areáli Jarun vyvrcholí práve šprintérskymi pretekmi, tak nastúpia "iba" v B-finále.

Umiestnenia slovenských lodí v pretekoch na 200 m:

rozjazdy:

C2: II. rozjazda: 5. Daniel Biksadský, Ľubomír Hagara 39,888 - postúpili do semifinále

K4 muži: II. rozjazda: 2. Slovensko (Ladislav Belovič, Erik Noskovič, Juraj Lipták, Tomáš Martinek) 31,148 - postúpili do semifinále

K1 ženy: III. rozjazda: 2. Marcela Erbanová 44,051 - postúpila do semifinále

K2 ženy: III. rozjazda: 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová 39,214 - postúpili do

semifinále

semifinále:

C2: II. semifinále: 4. Daniel Biksadský, Ľubomír Hagara 40,129 - postúpili do B-finále

K4 muži: II. semifinále: 1. Slovensko (Ladislav Belovič, Erik Noskovič, Juraj Lipták, Tomáš Martinek) 31,223 - postúpili do A-finále

K1 ženy: I. semifinále: 3. Marcela Erbanová 43,057 - postúpila do A-finále

K2 ženy: I. semifinále: 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová 39,196 - postúpili do A-finále

Na 200 m tri slovenské lode do A-finále.“.