Na 200 m najúspešnejší Rusi.

Súhrn výsledkov finále na 200 m na pretekoch 1. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Poznani.

SITA, zs | 14.05.2006 19:56:49

V záverečných šprintérskych pretekoch na 200 m v rámci úvodného kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani sa do A-finále neprebojovala ani jedna slovenská loď. V B-finále sa predstavili štyri slovenské posádky. Najlepšie si počínali kanoisti Daniel Biksadský s Ľubomírom Hagarom v C2, ktorí dopádlovali na 2. pozícii a obsadili tak celkovo 11. miesto. Marián Ostrčil v C1 obsadil v malom finále 3. miesto, celkovo teda skončil na 12. mieste. V A-finále na tejto divácky mimoriadne atraktívnej trati si tri prvenstvá vybojovali ruskí reprezentanti, dve Bielorusi a po jednom zlate putuje do Kazachstanu, Kanady, Švédska a Fínska.

Súhrn výsledkov na 200 m:

K1 muži:

1. Denis Titov (Rus.) 37,291

K2 muži:

1. Dmitrij Torlopov, Dmitrij Kaltenberger (Kazach.) 34,055,... v B-finále 6. (celkovo 15.) Ladislav Belovič, Juraj Lipták 35,457

K4 muži:

1. Bielorusko (Roman Piatrušenko, Alexej Abalmasov, Diamjan Turčin, Vadzim Machnev) 31,284

C1:

1. Nikolaj Lipkin (Rus.) 40,280,... v B-finále 3. (celkovo 12.) Marián Ostrčil (SR) 43,918

C2:

1. Alexander Kostoglod, Sergej Ulegin (Rus.) 37,929,... v B-finále 2. (celkovo 11.) Daniel Biksadský, Ľubomír Hagara (SR) 40,214

C4:

1. Bielorusko (Dmitrij Rabčanko, Dmitrij Vaiciškin, Konstantin Ščarbak, Alexander Vaučeckij) 34,742

K1 ženy:

1. Emilie Fournel (Kan.) 42,970,... v B-finále 7. (celkovo 16.) Martina Kohlová (SR) 46,274