Na 1 km 4 lode SR do A-finále, na 500 m žiadna.

Slovensko bude mať vo finále na 1000 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike štvornásobné zastúpenie. V C1 si účasť medzi deviatkou najlepších vybojoval Marián Ostrčil, v K2 mužov dvojica Peter Gelle, Tomáš Martinek a v K4 mužov dokonca obe slovenské posádky v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr a Boris Viszlay, Andrej Divinec, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec. Finálové jazdy na tejto trati sú naplánované na sobotu popoludní.

SITA, zs | 28.05.2010 21:18:14

Slovákom sa nedarilo na polovičnej trati, kde sa v A-finále nepredstaví žiadna loď. Trojnásobné zastúpenie však bude mať slovenská rýchlostná kanoistika v B-finále (o konečné 10. - 18. miesto). Postup doň si vybojovali Ivana Kmeťová v K1 žien, Rastislav Kohút v C1 a Gábor Jakubík v K1 mužov.

Súhrn umiestnení slovenských reprezentantov v piatkových vystúpeniach:

ROZJAZDY NA 1000 m:

C1:

I. rozjazda: 4. Marián Ostrčil 4:04.885 - postúpil do semifinále

II. rozjazda: 8. Rastislav Kohút 4:08,976 - nepostúpil do ďalších bojov

K1 muži:

IV. rozjazda: 3. Gábor Jakubík 3:45,610 - postúpil do semifinále

K2 muži:

III. rozjazda: 5. Peter Gelle, Tomáš Martinek 3:27,081 - postúpili do semifinále

K4 muži:

I. rozjazda: 2. Slovensko I. (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 3:02,861 - postúpili do semifinále

II. rozjazda: 3. Slovensko II. (Boris Viszlay, Andrej Divinec, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec) 3:07,410

SEMIFINÁLE NA 1000 m:

C1:

I. semifinále: 2. Marián Ostrčil - postúpil do A-finále

K1 muži:

I. semifinále: 7. Gábor Jakubík 3:44, 307 - nepostúpil do ďalších bojov

K2 muži:

II. semifinále: 3. Peter Gelle, Tomáš Martinek 3:21,613 - postúpili do A-finále

K4 muži:

I. semifinále: 3. Slovensko II. (Boris Viszlay, Andrej Divinec, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec) 3:03,037 - postúpili do A-finále

II. semifinále: 1. Slovensko I. (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:59,460 - postúpili do A-finále

ROZJAZDY NA 500 m:

K1 ženy:

IV. rozjazda: 4. Ivana Kmeťová 1:54,314 - postúpila do semifinále

C1:

IV. rozjazda: 3. Rastislav Kohút 1:53,531 - postúpil do semifinále

K1 muži:

V. rozjazda: 4. Gábor Jakubík 1:45,165 - postúpil do semifinále

K2 muži:

IV. rozjazda: 3. Boris Viszlay, Andrej Divinec 1:38,122 - postúpili do semifinále

SEMIFINÁLE NA 500 m:

K1 ženy:

I. semifinále: 5. Ivana Kmeťová 1:54211 - postúpila do B-finále

C1:

I. semifinále: 4. Rastislav Kohút 1:54,936 - postúpil do B-finále

K1 muži:

III. semifinále: 4. Gábor Jakubík 1:43,726 - postúpil do B-finále

K2 muži:

I. semifinále: 9. Boris Viszlay, Andrej Divinec 1:42,135 - nepostúpili do ďalších bojov



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Na 1 km 4 lode SR do A-finále, na 500 m žiadna.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Dunajský maratón
08.09.2019 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Súťaž olympijských nádejí
13.09.2019 | Bratislava, Zemník
Hargašov memoriál
21.09.2019 | Bratislava, Zemník
Rozlúčkové preteky
05.10.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
MS Majstrovstvá sveta veteránov - maratón
14.10.2019 | Shaoxing, CHN
MS Majstrovstvá sveta seniorov - maratón
17.10.2019 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra