Na 1 km 4 lode SR do A-finále, na 500 m žiadna.

Slovensko bude mať vo finále na 1000 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike štvornásobné zastúpenie. V C1 si účasť medzi deviatkou najlepších vybojoval Marián Ostrčil, v K2 mužov dvojica Peter Gelle, Tomáš Martinek a v K4 mužov dokonca obe slovenské posádky v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr a Boris Viszlay, Andrej Divinec, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec. Finálové jazdy na tejto trati sú naplánované na sobotu popoludní.

SITA, zs | 28.05.2010 21:18:14

Slovákom sa nedarilo na polovičnej trati, kde sa v A-finále nepredstaví žiadna loď. Trojnásobné zastúpenie však bude mať slovenská rýchlostná kanoistika v B-finále (o konečné 10. - 18. miesto). Postup doň si vybojovali Ivana Kmeťová v K1 žien, Rastislav Kohút v C1 a Gábor Jakubík v K1 mužov.

Súhrn umiestnení slovenských reprezentantov v piatkových vystúpeniach:

ROZJAZDY NA 1000 m:

C1:

I. rozjazda: 4. Marián Ostrčil 4:04.885 - postúpil do semifinále

II. rozjazda: 8. Rastislav Kohút 4:08,976 - nepostúpil do ďalších bojov

K1 muži:

IV. rozjazda: 3. Gábor Jakubík 3:45,610 - postúpil do semifinále

K2 muži:

III. rozjazda: 5. Peter Gelle, Tomáš Martinek 3:27,081 - postúpili do semifinále

K4 muži:

I. rozjazda: 2. Slovensko I. (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 3:02,861 - postúpili do semifinále

II. rozjazda: 3. Slovensko II. (Boris Viszlay, Andrej Divinec, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec) 3:07,410

SEMIFINÁLE NA 1000 m:

C1:

I. semifinále: 2. Marián Ostrčil - postúpil do A-finále

K1 muži:

I. semifinále: 7. Gábor Jakubík 3:44, 307 - nepostúpil do ďalších bojov

K2 muži:

II. semifinále: 3. Peter Gelle, Tomáš Martinek 3:21,613 - postúpili do A-finále

K4 muži:

I. semifinále: 3. Slovensko II. (Boris Viszlay, Andrej Divinec, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec) 3:03,037 - postúpili do A-finále

II. semifinále: 1. Slovensko I. (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 2:59,460 - postúpili do A-finále

ROZJAZDY NA 500 m:

K1 ženy:

IV. rozjazda: 4. Ivana Kmeťová 1:54,314 - postúpila do semifinále

C1:

IV. rozjazda: 3. Rastislav Kohút 1:53,531 - postúpil do semifinále

K1 muži:

V. rozjazda: 4. Gábor Jakubík 1:45,165 - postúpil do semifinále

K2 muži:

IV. rozjazda: 3. Boris Viszlay, Andrej Divinec 1:38,122 - postúpili do semifinále

SEMIFINÁLE NA 500 m:

K1 ženy:

I. semifinále: 5. Ivana Kmeťová 1:54211 - postúpila do B-finále

C1:

I. semifinále: 4. Rastislav Kohút 1:54,936 - postúpil do B-finále

K1 muži:

III. semifinále: 4. Gábor Jakubík 1:43,726 - postúpil do B-finále

K2 muži:

I. semifinále: 9. Boris Viszlay, Andrej Divinec 1:42,135 - nepostúpili do ďalších bojov



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Na 1 km 4 lode SR do A-finále, na 500 m žiadna.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 284,00
2. NOV
79,0%
1 014,00
3. PIE
75,2%
965,50
4. ŠAM
68,5%
880,00
5. TAT
53,1%
681,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup , 6. ročník
08.05.2019 | Nitrianske Rudno, priehrada
I. KP seniori
11.05.2019 | Bratislava, Zemník
I. Svetový pohár - šprint
23.05.2019 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata
24.05.2019 | Piešťany
Svetový pohár - maratón
31.05.2019 | Baerum, NOR
II. Svetový pohár - šprint
31.05.2019 | Duisburg, GER
KP juniori
08.06.2019 | Bratislava, Zemník
Európske hry - šprint
25.06.2019 | Minsk, BLR
II. KP seniori
04.07.2019 | Bratislava, Zemník
Pohár Interu
27.07.2019 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra