MSJaU23 MINSK: Štvorkajak SR vo finále ôsmy

Slovenský juniorský štvorkajak v zložení Martin Nemček, Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka obsadil 8. priečku na kilometrovej trati v nedeľňajšom finále na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v Minsku. Zlato si v "káštvorke" vybojovali domáci Bielorusi, strieborní finišovali Maďari a pódium doplnili Česi. "Nebolo to podľa našich predstáv. Zdravotný stav Martina Nemčeka však nebol ideálny, čo sa odrazilo na pohode našich športovcov, stratilo to ducha. Preteky im nesadli, trápili sa. Je to trochu sklamanie, ale vychádza z reálnej situácie," komentoval na webe canoe.sk tréner Slovákov Andrej Wiebauer a doplnil ho prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Robert Petriska: "Keď je jeden člen tímu chorý, psychika celej posádky sa naštrbí. Nemali sme za Nemčeka náhradníka, tak sme šli vabank. Po nejakých dvesto metroch boli ešte tretí, potom to už nešlo."

SITA, mp | 01.08.2016 12:35:31

Zalka v nedeľnom finále K1 na 200 m finišoval piaty. "Bolo to veľmi tesné, o tisícinách sekundy. Dokonca vyhlásili dve tretie miesta, Csaba bol klasifikovaný na piatej priečke. Podal veľmi dobrý výkon a umiestnenie pre neho ako "prvoročiaka", keďže aj budúci rok ešte bude junior, je viac ako solídne," dodal Wiebauer.

Majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike - Minsk (Biel.) - nedeľňajšie výsledky:

JUNIORI

K4 1000 m - A-finále: 1. Bielorusko 3:04,865, 2. Maďarsko 3:05,618, 3. Česko 3:06,053, ... 8. Slovensko (Martin Nemček, Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka) 3:12,293

K1 200 m - A-finále: 1. Sergej Filin (Rus.) 36,517, 2. István Kuli (Maď.) 36,907, 3. Hakeem Teland (Nór.) 37,059, ... 5. Csaba Zalka (SR) 37,205

Anonym

Zalka finišoval na MS juniorov v Minsku piaty, štvorkajak so zdravotným hendikepom ôsmy

Bleskovky Zalku a Baláža: Jeden mesiac spolupráce, dve medaily z vrcholných podujatí