MS sobota dopoludnie

Divinec a Hagara do semifinále na 200 m

SITA zs, ko | 20.08.2011 09:54:41

Z troch slovenských lodí, ktoré sa predstavili v sobotných ranných rozjazdách na 200 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede, uspeli dve a postúpili do semifinále, ktoré sa začína o 10.30 h.

Najskôr v K1 mužov uspel Andrej Divinec, ktorý vo svojej rozjazde skončil štvrtý, postupovali práve štyria najrýchlejší. Po ňom potvrdil svoju kvalitu v C1 Ľubomír Hagara, ktorý dopádloval na druhej pozícii hneď za úradujúcim majstrom sveta v tejto disciplíne z minuloročného šampionátu v poľskej Poznani, Rusom Ivanom Štylom. Nedarilo sa dvojkajaku s posádkou Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek. Tí skončili vo svojej rozjazde až na 8. mieste, postupovalo prvých sedem lodí.

Výsledky rozjázd na 200 m so slovenskou účasťou:

K1 muži (1. - 4. + štyria s najlepším časom do semifinále):

I. rozjazda: 1. Edward McKeever (V. Brit.) 35,109,... 4. Andrej Divinec (SR) 36,939 - postúpil do semifinále

C1 muži (1. - 6. do semifinále):

I. rozjazda: 1. Ivan Štyl (Rus.) 40,423, 2. Ľubomír Hagara (SR) 41,233 - postúpil do semifinále

K2 muži (1. - 7. + jeden s najlepším časom do semifinále):

I. rozjazda: 1. Arnaud Hybois, Sébastien Jouve (Fr.) 31,580,... 8. Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek (SR) 35,702 - z ďalších bojov sú vyradení

Hagara na 200 m do B-finále, Divinec neuspel

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Ľubomír Hagara postúpil na 39. majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede v C1 na 200 m do B-finále. Vo svojom sobotňajšom semifinále, ktoré bolo najrýchlejšie zo všetkých štyroch, skončil piaty, do súboja o konečné 10. miesto postúpil vďaka najlepšiemu času pretekárov na piatych priečkach. Vlani na MS v poľskej Poznani bol rovnako v B-finále, v ktorom skončil štvrtý, teda celkovo trinásty.

Neuspel Andrej Divinec v K1 na 200 m. V semifinále dopádloval na poslednej 9. pozícii a boje na šampionáte sa preňho skončili.

Slovensko nebude mať v bojoch o medaily na tejto najkratšej, ale divácky mimoriadne atraktívnej trati žiadne zastúpenie. Už v ranných rozjazdách neuspeli Ľubomír Beňo s Tomášom Martinekom v K2. Vo svojej rozjazde skončili až na 8. mieste, postupovalo prvých sedem lodí.

Semifinále na 200 m so slovenskou účasťou:

K1 muži (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále, traja tretí, všetci štvrtí a dvaja s najlepším časom z piatych miest do B-finále, dvaja z piatych, všetci šiesti a traja ďalší s najlepším časom do C-finále):

IV. semifinále: 1. Alexander Djačenko (Rus.) 34,467,... 9. Andrej Divinec (SR) 37,071 - z ďalších bojov je vyradený

C1 (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále, traja tretí, všetci štvrtí a dvaja s najlepším časom z piatych miest do B-finále, dvaja z piatych, všetci šiesti a traja ďalší s najlepším časom do C-finále):

I. semifinále: 1. Valentin Demjanenko (Azer.) 39,060,... 5. Ľubomír Hagara (SR) 40,362 - postúpil do B-finále