MS: Ostrčil v C1 a Gelle s Martinekom v K2 na 1000 m do semifinále.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil vo svojej rozjazde C1 na 1000 m na majstrovstvách sveta v poľskej Poznani tretie miesto a bezpečne si tak zaistil postup do popoludňajšieho semifinále na tejto trati. Strieborný medailista v tejto disciplíne z MS 2007 v nemeckom Duisburgu zaostal za víťazom rozjazdy Nemcom Sebastianom Brendelom o 3,128 s.

SITA, zs;aa;pp | 19.08.2010 12:25:21

C1 muži (4 rozjazdy, 1. - 6. + traja s najlepším časom do semifinále):

3. rozjazda: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 4:04,310, ... 3. Marián Ostrčil (SR) 4:07,438

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle s Tomášom Martinekom obsadili v 5. rozjazde K2 na 1000 m na majstrovstvách sveta v poľskej Poznani 4. miesto znamenajúce postup do popoludňajšieho semifinále. V tejto rozjazde na rozdiel od ostatných štyroch štartovalo iba sedem posádok, rovnaký bol počet postupujúcich. Kajakári v nej tak bojovali iba o nasadenie do semifinálových jázd.