MS Miláno: Kanoista Rusnák tretí v B-finále na 1000 m

Z kvarteta slovenských lodí v sobotňajších B-finále na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v Miláne si najlepšie počínal kanoista Matej Rusnák. Na 1000 m skončil na treťom a v súčte s elitným finále na 12. mieste. Ešte po 750 m bol Rusnák priebežne prvý, ale v závere o čosi klesol. Víťazom B-finále sa stal Uzbek Gerasim Kočnev.

SITA, ds;hb | 22.08.2015 21:31:26

Ďalší kanoista v slovenskej výprave Ľubomír Hagara skončil v B-finále v C1 na 200 m ôsmy a celkovo sedemnásty. Dvojkajak Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo dopádloval na 200 m šiesty a celkovo sa zaradil na 15. priečku.

Na ženské B-finále v K2 na 500 m išli s víťaznými ambíciami Ivana Kmeťová a Martina Kohlová, ale realita bola iná. Skúsené reprezentantky obsadili piate a celkovo štrnáste miesto, ktoré znamená, že olympijskú miestenku do Ria de Janeiro 2016 si v Miláne pravdepodobne nevybojovali. Vyzerá to tak, že ak sa v súťažiach ženskej K4 nestane zázrak, Slovenky v ich parádnej disciplíne zostanú do budúceho roka bez olympijskej istoty. Potom si ju budú môcť vybojovať ešte na májovej dodatkovej kvalifikácii v nemeckom Duisburgu. Kmeťová a Kohlová sa spolu v K2 predstavili na OH už dvakrát - v Pekingu 2008 aj Londýne 2012.

"Zo začiatku sa nám išlo dobre, držali sme sa s najrýchlejšími loďami zo semifinálových jázd... Posledných 50 metrov som sa už cítila hrozne, úplne som stuhla, mala som toho nad hlavu. Napriek tomu, že sme trať neprepálili, v závere sme už nevedeli zrýchliť. Teraz som unavená, ale o pár hodín si naplno uvedomím, že sme si nevybojovali niečo, po čom sme tak strašne túžili," uviedla sklamaná Ivana Kmeťová. "Ku koncu Ivča stuhla, ja trošku tiež. Je škoda, že sa to stálo práve teraz, možno sme boli premotivované. Ťažko povedať. Teraz budeme sledovať K4 a budeme držať palce tým lodiam, ktoré potrebujeme, aby boli vpredu. Pokiaľ žije šanca, tak budeme dúfať," doplnila Martina Kohlová pre server SZRK canoe.sk.

Výsledky - sobota - B-finále:

MUŽI

C1 - 1000 m / B-finále: 1. (10.) Gerasim Kočnev (Uzb.) 3:57,176 min,... 3. (12.) Matej Rusnák 3:58,086

K2 - 200 m / B-finále: 1. (10.) Carlos Arevalo, Cristian Toro (Šp.) 32,373, 6. (15.) Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (SR) 33,326

C1 - 200 m / B-finále: 1. (10.) Alfonso Benavides (Šp.) 39,559,...8. (17.) Ľubomír Hagara 40,619

ŽENY

K2 - 500 m / B-finále: 1. (10.) Margarita Machnevová, Marina Litvinčuková (Biel.) 1:43,621,... 5. (14.) Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:45,738

MS Miláno: Kanoista Rusnák tretí v B-finále na 1000 m“.