MS Miláno: Gelle ôsmy v K1 na 1000 m, šanca na Rio žije

Slovenský reprezentant Peter Gelle obsadil ôsme miesto v A-finále pretekov K1 na 1000 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v Miláne. Znamená to, že olympijskú miestenku do Ria de Janeiro 2016 si zatiaľ nevybojoval. Gelle potreboval na istotu cesty na OH 2016 skončiť do siedmeho miesta. Jeho šanca na Rio ešte žije, keďže pred ním sa umiestnili aj pretekári, ktorí si môžu vybojovať miestenky aj v K4. V takom prípade by sa hranica postupu na olympijské hry automaticky posúvala na ďalších pretekárov. Majstrom sveta sa stal Dán René Holten Poulsen. Strieborný bol obhajca titulu Čech Josef Dostál a bronzový Fernando Pimenta z Portugalska.

SITA, ds;hb | 22.08.2015 21:32:25

"Nebola to katastrofa, ale v semifinále som určite predviedol lepšiu jazdu. Najmä druhú päťstovku som tak dobre nezvládol ako v semifinálovej jazde. Bol som tuhší, nevedel som to tak rozbehnúť. Mrzí ma to, že som to nedotlačil do siedmeho miesta, ale v závere som už dával do toho posledné sily. Teraz mi zostáva iba dúfať, ako sa to celé vyvinie," povedal v cieli Peter Gelle aj pre server Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky canoe.sk.

Mimoriadne dramatický záver priniesli finále C1 na 1000 m. V pretekoch dlho s pomerne veľkým náskokom viedol Čech Martin Fuksa, ale doslova v posledných desiatkach metrov ho dostihol Nemec Sebastian Brendel a napokon zvíťazil o máličko: 17 tisícin sekundy. Majsterkou sveta v kajaku žien na 500 m sa stala Novozélanďanka Lisa Carringtonová a C2 na 500 m medzi mužmi ovládli Rusi Pavel Petrov a Michail Pavlov.

Výsledky - sobota - A-finále:

MUŽI

K1 - 1000 m: 1. René Holten Poulsen (Dán.) 3:25,815, 2. Josef Dostál (ČR) 3:26,298, 3. Fernando Pimenta (Portug.) 3:26:535,... 8. Peter Gelle (SR) 3:29,378

C1 - 1000 m: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 3:48,956, 2. Martin Fuksa (ČR) 3:48,973, 3. Sergej Tarnovskij (Mold.) 3:51,583

C2 - 500 m: 1. Pavel Petrov, Michail Pavlov (Rus.) 1:42,035, 2. Wiktor Glazunow, Vincent Slominski (Poľ.) 1:42,575, 3. Dmytro Jančuk, Taras Miščuk (Ukr.) 1:42,759

ŽENY

K1 - 500 m: 1. Lisa Carringtonová (N. Zél.) 1:49,398, 2. Anna Kárászová (Maď.) 1:51,125, 3. Jü Čou (Čína) 1:51,478

Kanoistika-MS: Kmeťová s Kohlovou prišli o olympijskú miestenku

Slovensko si vybojovalo olympijské miestenky: Situáciu nám sťažili technické problémy!