MS: Marián Ostrčil nenastúpil na semifinále

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil nenastúpil na štvrtkové popoludňajšie semifinále C1 na 1000 m na 39. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede. „Mám zdravotné problémy. Podstatou je extrémne nízka hodnota hemoglobínu v krvi. Svaly nedostávajú kyslík, nemôžem ísť do tempa,“ pokúšal sa vysvetliť príčiny svojej absencie v semifinále.

SITA, zs;pp | 18.08.2011 20:40:47

V predpoludňajšej rozjazde skončil piaty, to mu zabezpečovalo pohodlný postup do rozhodujúcich jázd o účasť vo finále. „Nemôžem povedať, že by mi to v rozjazde vyšlo. Už po sto metroch som cítil, že som zavarený. Vo vedľajšej dráhe išiel Uzbek, snažil som sa zviesť sa na jeho vlne, ale ani to som nevládal. Všetko bolo pre mňa veľmi ťažké. Nevládal som to udýchať,“ pokračoval strieborný medailista na tejto trati z MS 2007 v nemeckom Duisburgu.

Svetový šampionát v Szegede je zároveň olympijskou kvalifikáciou. Slovenský reprezentant tak prišiel o šancu zabezpečiť si účasť v Londýne. „Ešte to nie je celkom stratené. Na jar budúceho roka bude ešte jedna fáza, na ktorej dostane Európa v mojej disciplíne dve miestenky. Pokúsim sa zabojovať o túto šancu,“ uzavrel Marián Ostrčil.

Diskusia k článku:

Anonym

Ale Rusnák nie je predsa Ostrčil - tým je asi povedané všetko. Za to asi Marián nemôže, i ked svoj zdravotný stav a jeho príčiny poznať má !!! Potešil však priebeh K2 muži, kde chlapci príjemne prekvapili. Držme im i ostatným účastníkom palce v dalších súbojoch nielen na MS v Szegede ale hlavne na domácich vodách. Ved tam je naša šanca na rast vo výkonnosti - ukázali to najmä juniori ! Dá sa to .....

Anonym

Správny postreh, niekde sa stala chyba. Vedel to realizačný team, vedelo sa to pri schvaľovaní nominácie, vedel to lekár?

Anonym

No vyborne! Ked vedel uz niekolko tyzdnov ze ma zdravotne problemy, mohol to prepustit napriklad Rusnakovi...

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.