MS DUISBURG: Vlček s Tarrom zostali aj na 500 m bez medaily

Erik Vlček s Jurajom Tarrom neodchádzali na jubilejný 40. svetový šampionát v rýchlostnej kanoistike do nemeckého Duisburgu s veľkými očami. Len koncom júna sa rozhodli, že to po rozpade posádky štvorkajaka vyskúšajú spolu v deblovke. V centre Severného Porýnia-Vestfálska neurobili dieru do sveta. V K2 na 1000 aj 500 m síce postúpili do finále, ale 9. miesto na kilometri a 7. priečka na polovičnej trati zostali za ich očakávaniami. Obaja totiž snívali aspoň o jednom medailovom zásahu.

SITA, sz;zs;mc;ko | 01.09.2013 20:22:38

"Juraj si veľmi želal medailu, veľmi po nej túžil. Už dávno si zo šampionátu nepriniesol žiadny vzácny kov. Nevyšlo nám to. Nečudujem sa jeho frustrácii," vysvetľoval Erik Vlček v cieli nedeľnej päťstovky neprítomnosť svojho "parťáka" na improvizovanom stretnutí s novinármi. "Nepamätám si ani ja, kedy som mal takú smoliarsku sezónu. Jedno však viem určite - na rok 2013 nebudem spomínať v dobrom," dodal so siedmimi titulmi majstra sveta historicky druhý najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista.

Štart finále na 500 m vyšiel najstarším členom slovenskej výpravy veľmi dobre, postupne sa však prepadávali až na konečné 7. miesto. "Vedeli sme, že päťstovka sa rozhoduje až na posledných červených bójkach. Zo začiatku to vyzeralo dobre. Presne, ako sme sa s Jurajom dohodli - zvýšili sme tempo, ale potom nás zradilo telo. Prirovnal by som to k nárazu do steny. Loď sa nám rozkývala a to sa na takejto krátkej trati musí prejaviť. Skúsil som udržať tempo aj frekvenciu záberov. Potom však prišli ďalšie dva ešte väčšie balansy a mali sme pocit, že loď sa zastavila. Už sa z toho nedalo nič urobiť," vysvetľoval 31-ročný Komárňan zlomový moment finálového vystúpenia.

Napriek neúspechu sa nemieni vzdať a už myslí aj na nasledujúcu sezónu. "S Jurajom sa nám jazdí dobre. Ja v tejto disciplíne vidím našu spoločnú budúcnosť. Vieme, že máme na to, aby sme na vrcholných podujatiach bojovali vo finále. Určite sme nepracovali zbytočne," zakončil Erik Vlček.

Diskusia k článku:

Anonym

gratulujem vsetkm ucastnikom! vysledky boli pre mna prijemnym prekvapenim! skvelee

Anonym

Ha mozno by stacilo keby sme cely rok nemuseli pocuvat a citat o K4 a K2 kde vsade a v akych exotickych podmienkach boli trenovat a potom na MS "hocijaky" kanoista vypadluje v singlovej discipline rovnaky vysledok a to si to skoro musel sam zaplatit, aby tam vobec isiel.

Anonym

Tak je to potom vec pamati alebo zraku ... no rozhodne tam je skoro kazdy z medailistov vo viac nez jednej discipline - kuk?

Anonym

Vysledky som si pozrel, a vacsina (tych uspesnych!) to nie ani zdaleka, len par vynimiek.

Anonym

V zaplave informacii z prave skoncenych MS 2013 akosi sa pozabudlo na Majstrovstva SR v maratone. Azda jedine "prekvapenie" bol start dlhorocneho reprezentanta Mariana Lachkovica. Nevedno vsak ci je to len jeho vnutorna potreba pretekat, alebo zachrana klesajucej urovne tejto inak zaujimavej no asi najnamahavejsej discipliny rychlostnych kanoistov. Vdaka ti Lachko

Anonym

Neviem, kde si sa pozeral .... I na tohtorocnych MS v Duisburgu vacsina z svetovej spicky startovala vo viacerych disciplinach. V niektorych uspesnejsie v inych nie. Staci sa pozriet do vysledkov. A co sa tyka vyjadreni resp. zdovodneni niektorych nasich - tak k tomu hadam netreba nic dodat... Snad len tolko ze slovo robi chlapa! Celkovo je hadam jasne, ze tohtorocne majstrovstva priniesli nasim pretekarom asi najlepsie pozicie v jednotlivych disciplinach. Odmysliet si musime medailovy post, no vykony potvrdili celkove vzrastajucu uroven nasich rychlostnych kanoistov. Tyka sa to nielen tych co mali moznost ucasti na MS ale i druheho sledu, ktori im neda odpocivat. V tom je snad najvacsi pokrok za ery samostatneho Slovenska.

Anonym

Vysvetlite mi neodbornikovi jednu vec: preco nasi pretekari jazdia viacero disciplin na urovni MS, ked potom nevladzu? Bolo to uz aj na olympiade, a aj teraz. Zda sa mi, ze v spicke sa to takto nerobi, ale posadky sa specializuju na svoje trate. Namiesto komentarov o stene, prekysleni, mykani, a vypadnutom padle, mohli zavodit ini s plnymi silami.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.