MS DUISBURG: Súhrn finálových výsledkov

Súhrn výsledkov finále a umiestnenie slovenských reprezentantov na 40. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu:

SITA, sz;zs;mc;ko | 01.09.2013 20:25:42

1000 m:

K1 muži: 1. Max Hoff (Nem.) 3:44,210 min, 2. Ken Wallace (Aus.) 3:44,652, 3. Bence Dombvári (Maď.) 3:44,680, ... 7. Peter Gelle (SR) 3:49,381

C1 muži: 1. Attila Vajda (Maď.) 4:09,123 min, 2. Sebastian Brendel (Nem.) 4:10,365, 3. Isaquias Queiroz dos Santos (Braz.) 4:14,154, ... v B-finále 3. (celkovo 12. miesto) Matej Rusnák (SR) 4:03,852

K1 ženy: 1. Erika Medveczká (Maď.) 4:11,345 min, 2. Verena Hantlová (Nem.) 4:14,126, 3. Edyta Dzieniszewská (Poľ.) 4:14,677, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K2 muži: 1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:22,331 min, 2. Pavel Medvedev, Oleg Jureňa (Biel.) 3:23,002, 3. Rudolf Dombi, Roland Kökény (Maď.) 3:23,021, ... 9. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:27,187

C2 muži: 1. Henrik Vasbányai, Róbert Mike (Maď.) 3:52,602 min, 2. Viktor Melantiev, Iľja Pervuchin (Rus.) 3:53,934, 3. Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (ČR) 3:54,788, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K2 ženy: 1. Gabriella Szabóová, Krisztina Fazekasová (Maď.) 3:53,740 min, 2. Carolin Leonhardtová, Conny Wassmuthová (Nem.) 3:56,334, 3. Irina Lauricová, Bianca Plescová (Rum.) 3:58,996, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K4 muži: 1. Rusko (Vitalij Jurčenko, Vasilij Pogreban, Anton Vasiliev, Oleg Žestkov) 2:58,692 min, 2. Česko (Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba) 2:59,375, 3. Austrália (Tate Smith, David Smith, Murray Stewart, Jacob Clear) 2:59,942, ... 7. Slovensko (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin) 3:01,773

C4 muži: 1. Nemecko (Kurt Kuschela, Erik Leue, Erik Rebstock, Peter Kretschmer) 3:28,502 min, 2. Bielorusko (Dmitrij Riabčenko, Dmitrij Vojtiškin, Denis Garaža, Alexander Volčeckij) 3:29,297, 3. Maďarsko (Dávid Korisánszky, Péter Korisánszky, András Vass, Dávid Varga) 3:30,568, ... Slovensko nemalo zastúpenie

500 m:

K1 muži: 1. Tom Liebscher (Nem.) 1:40,514 min, 2. René Holten Poulsen (Dán.) 1:41,628, 3. Arnaud Hybois (Fr.) 1:41,802, ... 7. Peter Gelle (SR) 1:44,625

C1 muži: 1. Isaquias Queiroz dos Santos (Braz.) 1:50,940 min, 2. Vadim Meňkov (Uzb.) 1:51,939, 3. Erik Leue (Nem.) 1:53,032, ... 8. Rastislav Kohút (SR) 1:57,668

K1 ženy: 1. Danuta Kozáková (Maď.) 1:57,395 min, 2. Katrin Wagnerová - Augustinová (Nem.) 1:58,300, 3. Lisa Carringtonová (N.Zél.) 1:58,619, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K2 muži: 1. Emanuel Silva, Joao Ribeiro (Portug.) 1:32,622 min, 2. Roman Petrušenko, Vadim Machnev (Biel.) 1:32,711, 3. Sébastien Jouve, Maxime Beaumont (Fr.) 1:33,023, ... 7. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 1:33,753

C2 muži: 1. Viktor Melantiev, Ivan Štyl (Rus.) 1:43,285 min, 2. Henrik Vasbányai, Róbert Mike (Maď.) 1:44,575, 3. Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (ČR) 1:45,082, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K2 ženy: 1. Franziska Weberová, Tina Dietzeová (Nem.) 1:47,070 min, 2. Katalin Kovácsová, Natasa Dusevová - Janicsová (Maď.) 1:48,006, 3. Karolina Najová, Beata Mikolajczyková (Poľ.) 1:48,537, 4. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:48,566

C2 ženy: 1. Laurence Vincentová - Lapointeová, Sara-Jane Caumartinová (Kan.) 2:03,004 min, 2. Zsanett Lakatosová, Kincső Takácsová (Maď.) 2:04,842, 3. Nancy Millanová, Maria Mailliardová (Čile) 2:07,876, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K4 ženy: 1. Maďarsko (Gabriella Szabóová, Danuta Kozáková, Krisztina Fazekasová, Ninetta Vadová) 1:32,272 min, 2. Nemecko (Franziska Weberová, Tina Dietzeová, Katrin Wagnerová - Augustinová, Verena Hantlová) 1:33,510, 3. Bielorusko (Margarita Tiškevičová, Nadežda Popoková, Oľga Chudenková, Marina Litvinčuková) 1:33,642, ... Slovensko nemalo zastúpenie

200 m:

K1 muži: 1. Petter Öström (Švéd.) 34,644 s, 2. Mark de Jonge (Kan.) 34,674, 3. Saúl Craviotto Rivero (Šp.) 34,896, ... v C-finále 4. (konečné 22. miesto) Martin Vajda (SR) 37,184

C1 muži: 1. Valentin Demianenko (Azer.) 38,462 s, 2. Ivan Štyl (Rus.) 38,717, 3. Alfonso Benavides Lopez de Ayala (Šp.) 39,060, ... Ľubomír Hagara (SR) pre zdravotné problémy nenastúpil na semifinále

K1 ženy: 1. Lisa Carringtonová (N.Zél.) 39,522 s, 2. Marta Walczykiewiczová (Poľ.) 39,712, 3. Spela Ponomarenková Janičová (Slovin.) 39,951, ... 6. Martina Kohlová (SR) 40,839

C1 ženy: 1. Laurence Vincentová - Lapointeová (Kan.) 51,330 s, 2. Stanilija Stamenovová (Bul.) 52,028, 3. Zsanett Lakatosová (Maď.) 52,527, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K2 muži: 1. Jurij Postrigaj, Alexander Ďačenko (Rus.) 31,182 s, 2. Liam Heath, Jonathan Schofield (V.Brit.) 31,755, 3. Ronald Rauhe, Jonas Ems (Nem.) 31,901, ... v B-finále 2. (konečné 11. miesto) Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (SR) 32,201

C2 muži: 1. Robert Nuck, Stefan Holtz (Nem.) 36,331 s, 2. Alexander Kovalenko, Nikolaj Lipkin (Rus.) 36,551, 3. Dmitrij Riabčenko, Alexander Volčeckij (Biel.) 36,654, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K2 ženy: 1. Franziska Weberová, Tina Dietzeová (Nem.) 37,525 s, 2. Karolina Najová, Beata Mikolajczyková (Poľ.) 38,181, 3. Nikolina Moldovanová, Olivera Moldovanová (Srb.) 38,223, ... Slovensko nemalo zastúpenie

5000 m:

K1 muži: 1. Ken Wallace (Aus.) 19:44,059 min, 2. Daniel del Bo (Arg.) 19:46,138, 3. Edward Rutherford (V.Brit.) 19:47,275, ... Slovensko nemalo zastúpenie

C1 muži: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 22:17,864 min, 2. Attila Vajda (Maď.) 22:24,149, 3. Mark Oldershaw (Kan.) 22:44,535, 4. Matej Rusnák (SR) 22:47,248

K1 ženy: 1. Teneale Hattonová (N.Zél.) 22:08,367 min, 2. Renáta Csayová (Maď.) 22:31,301, 3. Anne Rikalová (Fín.) 22:32,654, ... 21. Ivana Kmeťová (SR) 24:35,587

ŠTAFETY na 4x200 m:

K1 muži: 1. Poľsko (Piotr Semionowski, Denis Ambroziak, Sebastian Szypula, Dawid Putto) 2:27,605 min, 2. Rusko (Jurij Postrigaj, Maxim Moločkov, Oleg Charitonov, Alexander Ďačenko) 2:27,967, 3. Maďarsko (Miklós Dudás, Sándor Tótka, Péter Molnár, Dávid Hérics) 2:28,092, ... 9. Slovensko (Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, Martin Vajda, Peter Gelle) 2:30,192

C1 muži: 1. Rusko (Andrej Krajtor, Viktor Melantiev, Andrej Ganin, Ivan Štyl) 2:48,255 min, 2. Nemecko (Robert Nuck, Stefan Holtz, Stefan Kiraj, Sebastian Brendel) 2:50,205, 3. Kanada (Jason McCoombs, Mark Oldershaw, Gabriel Beauchesne - Sevigny, Benjamin Russell) 2:51,579, ... Slovensko nemalo zastúpenie

K1 ženy: 1. Maďarsko (Natasa Dusevová - Janicsová, Ninetta Vadová, Krisztina Fazekasová, Danuta Kozáková) 2:49,415 min, 2. Poľsko (Karolina Najová, Edyta Dzieniszewská, Ewelina Wojnarowská, Marta Walczykieviczová) 2:49,609, 3. Rusko (Natalia Podolská, Jelena Poľakovová, Natalia Lobovová, Natalia Proskurinová) 2:51,679, ... Slovensko nemalo zastúpenie

V konečnej medailovej bilancii krajín na 40. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v Duisburgu po 29 disciplínach obhájili honor svetovej jednotky domáci Nemci, ktorí triumfovali aj pred dvoma rokmi v maďarskom Szegede. Osemkrát sa po finálových pretekoch hrala ich národná hymna, k tomu pridali šesť strieborných a dve bronzové medaily. Najviac vzácnych kovov si však odvážajú Maďari - spolu sedemnásť, ale ich hodnota je o málo nižšia ako u Nemcov (7 - 5 - 5). Tretiu priečku obsadili ruskí reprezentanti s bilanciou 4 - 4 - 1. Aspoň raz sa na pódium pre medailistov prebojovali rýchlostní kanoisti 25 krajín, Slovákom sa takej cti nedostalo.

Záverečná medailová bilancia krajín na 40. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu:

1. Nemecko 8 - 6 - 2

2. Maďarsko 7 - 5 - 5

3. Rusko 4 - 4 - 1

4. Kanada 2 - 1 - 2

5. Nový Zéland 2 - 0 - 1

6. Poľsko 1 - 3 - 2

7. Austrália 1 - 1 - 1

8. Brazília 1 - 0 - 1

9. Azerbajdžan 1 - 0 - 0

Portugalsko 1 - 0 - 0

Švédsko 1 - 0 - 0

12. Bielorusko 0 - 3 - 2

13. Česko 0 - 1 - 2

14. Veľká Británia 0 - 1 - 1

15. Argentína 0 - 1 - 0

Bulharsko 0 - 1 - 0

Dánsko 0 - 1 - 0

Uzbekistan 0 - 1 - 0

19. Francúzsko 0 - 0 - 2

Španielsko 0 - 0 - 2

21. Čile 0 - 0 - 1

Fínsko 0 - 0 - 1

Rumunsko 0 - 0 - 1

Slovinsko 0 - 0 - 1

Srbsko 0 - 0 - 1



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MS DUISBURG: Súhrn finálových výsledkov“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2017
1. KOM
100,0%
1 053,50
2. NOV
96,6%
1 018,00
3. ŠAM
91,6%
965,00
4. PIE
57,6%
607,00
5. TAT
56,1%
591,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. Svetový pohár
18.05.2018 | Szeged, HUN
MSR Majstrovstvá Slovenska v maratóne
19.05.2018 | Bratislava, Zemník
II. Svetový pohár
25.05.2018 | Duisburg, GER
Jungov memoriál
26.05.2018 | Štúrovo
ME Majstrovstvá Európy seniorov
08.06.2018 | Belehrad, SRB
Svetový pohár v maratóne
09.06.2018 | Viano do Castelo, POR
KP juniori
09.06.2018 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
16.06.2018 | Komárno, Váh
Pohár Interu, Podujatie ZRUŠENÉ!
23.06.2018 | Bratislava, Štrkovecké jazero
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23
28.06.2018 | Auronzo, ITA
ME Majstrovstvá Európy v maratóne
05.07.2018 | Metkovic, CRO
Novácka päťstovka, 46. ročník
07.07.2018 | Nováky, jazero
II. KP seniori
14.07.2018 | Bratislava, Zemník
ME Akademické majstrovstvá Európy
26.07.2018 | Coimbra, POR
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23
26.07.2018 | Plovdiv, BUL
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra