MS DUISBURG: Slovenský štvorkajak prekvapil aj seba

O malú senzáciu sa na jubilejných 40. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu postaral slovenský štvorkajak s posádkou Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin. V poslednej tretej rozjazde K4 na 1000 m zvíťazil, čím si vybojoval postup do nedeľného popoludňajšieho finále a vyhol sa semifinálovej jazde. Tohtoroční majstri Európy z poľskej Poznane a svetoví šampióni z kanadského Wellandu v kategórii pretekárov do 23 rokov potvrdili, že ich nominácia na seniorské MS namiesto minuloročných "olympionikov" bola správnym rozhodnutím. Veď už postupom medzi deviatku najlepších splnili, ba prekročili očakávania.

SITA, zs;mj | 31.08.2013 15:10:21

"Pred štartom sme si povedali, že to skúsime a keby boli v polovici trate súperi ďaleko pred nami, zvoľníme tempo, aby sme ušetrili sily na popoludňajšie semifinále. Keď sme však videli, že sme vpredu, pokračovali sme vo svojom tempe a zrazu sme zacítili šancu na víťazstvo. V závere sme už išli na doraz, Bielorusi nás nepríjemne dobiehali, ale ustáli sme to," spokojne skonštatoval "háčik" lode Marek Krajčovič.

Slovenskí mládežníci prekvapili aj sami seba, vyhrali spôsobom štart - cieľ. Po 250 m boli pred vtedy druhými Talianmi o 15 stotín sekundy, v polovici na méte 500 m pred tým istým tímom iba o 6 stotín, ale na 750 m už viedli pred Rusmi o viac ako pol sekundy. Famózny záver predviedli Bielorusi, ktorí nakoniec obsadili druhú priečku, keď za slovenským kvartetom zaostali iba o 47 tisícin sekundy. Dvestopäťdesiat metrov pred cieľovou fotobunkou boli pritom o vyše jeden a pol sekundy vzadu. "Veru som nečakal taký záver v podaní Bielorusov. Celý čas to bolo v pohode, v závere sme sa strachovali, to by sa nemalo stávať," pridal svoj postreh Matej Michálek. "Škoda toho záveru, sami sme si to skomplikovali. Musíme sa pokúsiť ešte zvýšiť frekvenciu záberov," hľadal recept na úspech Viktor Demin.

V nedeľu o 14.40 h ich čaká veľké finále. Zatiaľ vedia iba to, že ich súpermi budú víťazi prvej rozjazdy Maďari, v druhej rozjazde triumfovali Česi. Na zvyšných šesť posádok si musia počkať do podvečera, keď je v Duisburgu na programe semifinále. "Budeme si musieť nechať trochu síl na záverečný finiš. Vieme, že finále už bude o niečom inom. Všetci pôjdu na sto dvadsať percent, my musíme ísť na sto tridsať. Potrebujeme sa na to pripraviť aj psychicky, musíme si veriť a pred jazdou sa vyburcovať, ako sa len bude dať," uzavrel Marek Krajčovič.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MS DUISBURG: Slovenský štvorkajak prekvapil aj seba“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.