MS DUISBURG: Skvelý piatok lodí SR - všetky do A-finále

Skvelý piatok majú za sebou slovenskí rýchlostní kanoisti na 40. majstrovstvách sveta v nemeckom Duisburgu. Predpoludním sa štyri lode s bielo-modro-červenou trikolórou postavili na štart rozjázd na 500 a 1000 m, popoludní sa už všetky ich posádky tešili z postupu do nedeľného

SITA, sz;zs;mc;rk | 31.08.2013 15:09:35

Neskutočne suverénne to zvládli „mládežníci“ zo štvorkajaka Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin. Tohtoroční majstri Európy z poľskej Poznane a svetoví šampióni z kanadského Wellandu v kategórii pretekárov do 23 rokov víťazstvom v rozjazde na 1000 m a postupom do rozhodujúcej jazdy o medaily potvrdili, že ich nominácia na seniorské MS namiesto minuloročných “olympionikov“ bolo správnym rozhodnutím. „Vieme, že finále už bude o niečom inom. Všetci v ňom pôjdu na stodvadsať percent, my budeme musíme ísť na stotridsať,“ uvedomoval si „háčik“ lode Marek Krajčovič, že majú za sebou iba prvý krok.

V popoludňajších semifinále sa ku K4 pridali na polovičnej trati Peter Gelle v K1, Rastislav Kohút v C1 a Erik Vlček s Jurajom Tarrom v K2. Pre Gelleho a Vlčeka s Tarrom to bude už druhé finále na týchto majstrovstvách sveta, prvé si vychutnajú v sobotu na kilometri.

„Strašne super,“ radostne sa smial v cieli semifinále kajakárov Peter Gelle. „Takéto majstrovstvá sveta som si nepredstavoval ani v tom najkrajšom sne. Dva postupy do finále! Veril som si, dúfal, že všetko dobre dopadne, ale až takto určite nie. Od roku 2010, keď som si v Poznani na majstrovstvách sveta vybojoval striebro, som sa päťstovke vôbec nevenoval. O to viac ma teší postup do finále,“ dodal 29-ročný člen Dukly Trenčín.

Ešte ani nestihla doznieť jeho radosť a už sa zo svojej premiérovej účasti v rozhodujúcej jazde tešil jeho oddielový kolega Rastislav Kohút v C1. „Toto sú moje tretie majstrovstvá sveta a prvé finále na nich. Na majstrovstvách Európy či pretekoch Svetového pohára som už mal nejaké finálové umiestnenia, ale na MS ešte nie. Čo vo finále? Chcem vydať zo seba maximum... a ešte trochu navyše. Súperom nič nedarujem, chcem zabojovať a potrápiť ich. O umiestnení nebudem hovoriť, ale budem sa usilovať skončiť čo najlepšie," zastrájal sa Rastislav Kohút.

Excelentné „slovenské“ popoludnie v centre v Severného Porýnia-Vestfálska zavŕšili suverénnym semifinálovým prvenstvom kajakári Erik Vlček s Jurajom Tarrom. „Povedali sme si, že hneď od štartu dáme zo seba všetko, čo sa dá, pretože nepatríme k tým najrýchlejším. Postupne sme zvyšovali tempo. V semifinále bola najsilnejšia portugalská posádka, boli hneď vedľa nás na šiestej dráhe. Predpokladali sme, že pôjdu dobre. Stačilo sa nám ich chytiť. Vedeli sme, že ak prídeme pred nimi do cieľa, zvíťazíme. Podarilo sa nám to," spokojne bez emócií poodhaľoval taktické manévre Erik Vlček. „Je to výborný pocit. Zdá sa, že sme veľmi dobre prichystaní. Päťstovku sme skoro vôbec netrénovali, napriek tomu nám to vyšlo. Chceme našim fanúšikom doma pri televízoroch urobiť trochu radosti. Verím, že už v sobotu po finále na kilometri sa budeme tešiť,“ uzavrel mozaiku popretekových vyjadrení slovenských reprezentantov Juraj Tarr.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MS DUISBURG: Skvelý piatok lodí SR - všetky do A-finále“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.