MS DUISBURG: Mladíkov SR v K4 neuspokojilo 7. miesto

Tohtoroční majstri Európy z poľskej Poznane a svetoví šampióni z kanadského Wellandu v K4 na 1000 m pretekárov do 23 rokov Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin sa nestratili ani na seniorskom šampionáte rýchlostných kanoistov v nemeckom Duisburgu. Po nečakanom prvenstve v rozjazde na "olympijskej" kilometrovej trati postúpili priamo do deväťčlenného finále. V ňom obsadili 7. miesto. Pre mládežníkov určite pekný výsledok, veď na MS sa mali ísť iba nadýchať atmosféry "dospeláckeho" šampionátu a nabrať skúsenosti, ktoré by mohli využiť v budúcnosti.

SITA, sz;zs;mc;ko | 01.09.2013 20:24:38

Potvrdilo sa však, že s jedlom rastie chuť. Mladíkom sa siedme miesto nakoniec málilo. "Som sklamaný. Veľmi dobre sme vyštartovali, ale po päťsto metroch nám súperi začali unikať. Nečakali sme, že to bude až také rýchle. Bolo to úplne iné ako rozjazda. Po víťazstve v nej sme mali trochu vyššie ambície, čakal som, že môžeme obsadiť štvrté - piate miesto," netajil smelé plány Matej Michálek.

"Možno sme čakali trošku lepší výsledok, ale nemusíme mať výčitky či pocity hanby, veď sme nechali v pretekoch úplne všetko. Myslím si, že to bola pekná bodka za mimoriadne úspešnou sezónou. Boli sme vo finále majstrovstiev sveta, a to ako najmladší. Neboli sme ďaleko od absolútnej špičky, prvý v cieli nám ušiel o dĺžku lode. To naozaj nie je zlé," pridal sa Marek Krajčovič.

"My sme vo finále mohli iba prekvapiť. Myslím si, že sme dosiahli to, na čo skutočne momentálne máme, zvládli sme to dobre. Uvažujeme už smerom dopredu. Do najbližšej olympiády máme tri roky, treba sa nám zlepšovať. Presvedčili sme sa, že nám ešte k špičke čo-to chýba. Nie, nie je to sklamanie, aj siedme miesto je pekné," reálnejšie sa pozerá na výsledok Gábor Jakubík.

"Ja som tiež spokojný. Sľúbené sme splnili. Trochu nás rozladilo, že hoci sme postúpili s najlepším časom, napokon to nestačilo. Vo finále však nikto nie je slabý. Máme za sebou veľmi úspešný rok. Ak by mi niekto vo februári povedal, že budem majstrom Európy aj sveta do 23 rokov a ešte sa aj dostanem na seniorské majstrovstvá sveta, kde sa prebojujem do finále, bral by som to všetkými desiatimi," doplnil mozaiku postrehov členov štvorkajaka Viktor Demin.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MS DUISBURG: Mladíkov SR v K4 neuspokojilo 7. miesto“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
KP veslári, Zemník, Bratislava (uzavretá trať)
13.04.2024
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.