MS DUISBURG: Matej Rusnák opäť so "zemiakovou medailou"

Matej Rusnák siahal už v roku 2011 na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede v pretekoch C1 na 5000 m na medailu. Ušla mu vtedy o osem sekúnd. Po dvoch rokoch sa situácia na šampionáte v nemeckom Duisburgu zopakovala. Dvadsaťpäťročný odchovanec piešťanskej kanoistickej liahne opäť ostal tesne "pod pódiom" pre elitné trio. Tentoraz ho od medaily delilo iba 2,713 s. "Pocity mám také, aké mávam zvyčajne zo štvrtého miesta. Aj sa teším, aj som trošku sklamaný, že mi opäť ušla medaila," povzdychol si v cieli zverenec trénera Slavomíra Kňazovického.

SITA, zs;kl | 01.09.2013 12:58:08

Zoznam medailistov v porovnaní so Szegedom bol úplne iný. Pomerne suverénne triumfoval domáci Sebastian Brendel, striebro získal Maďar Attila Vajda. O bronz do posledných metrov bojoval Rusnák s Kanaďanom Markom Oldershawom. "Dúfal som až do záveru, že Kanaďanovi dôjdu sily, pretože na začiatku, prvé dva - tri kilometre, ťahal práve on skupinu, v ktorej som bol aj ja. Nestalo sa, práve naopak, v závere ešte zrýchlil. Už sa to nedalo dotiahnuť," okomentoval kanoista Dukly Trenčín vývoj súťaže.

Na spomínanom predchádzajúcom šampionáte v Szegede bojovali účastníci predovšetkým o miestenky na minuloročné Hry XXX. olympiády v Londýne; z toho dôvodu sa špička sústredila na olympijské disciplíny. Päťtisícka sa do programu OH dosiaľ nedostala, preto zostala mimo pozornosti najlepších. V Duisburgu to však bolo diametrálne odlišné. "Konkurencia sa tu zišla mimoriadne silná. Štartoval olympijský víťaz Sebastian Brendel z Nemecka, tiež niekoľkonásobný medailista z olympiád Atilla Vajda. Boli to skutočne kvalitné preteky," uzavrel Matej Rusnák.

Výsledky - finále na 5000 m:

C1 muži: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 22:17,864 min, 2. Attila Vajda (Maď.) 22:24,149, 3. Mark Oldershaw (Kan.) 22:44,535, 4. Matej Rusnák (SR) 22:47,248

MS DUISBURG: Matej Rusnák opäť so "zemiakovou medailou"“.