MS DUISBURG: Hagaru nepustili do semifinále bolesti ramena

Ľubomír Hagara sa vlani na olympiáde v Londýne postaral šiestym miestom vo finále C1 na 200 m o najpríjemnejšie prekvapenie slovenskej kanoistickej výpravy v britskej metropole. Radosť z tohto úspechu čoskoro nato vystriedali zdravotné problémy, ktoré v januári tohto roka vyústili do operácie ramena. Dvadsaťosemročný odchovanec nováckej kanoistickej liahne vynechal všetky jarné podujatia vrátane majstrovstiev Európy a všetkých pretekov Svetového pohára. Sústredil sa na to, aby si vybojoval účasť na majstrovstvách sveta v nemeckom Duisburgu. To sa mu aj podarilo a fanúšikovia očakávali od neho opäť prienik medzi absolútnu elitu.

SITA, zs;hb | 31.08.2013 16:37:40

V piatkovej rozjazde si pohodlne postrážil postup do sobotného semifinále. Hlásateľ v Sport Parku priamo v centre Duisburgu ho pred štartom jeho jazdy ohlásil, ale dráha číslo sedem ostala prázdna. „Ráno som sa zobudil s veľkými bolesťami v ramene. Doteraz ma nič nebolelo, prípravu som absolvoval bez problémov. Prišlo to v najnevhodnejšom čase," vysvetľoval Ľubomír Hagara slovenským novinárom svoju neúčasť v bojoch o postup do finále.

„Keď som sa zobudil, pociťoval som veľké bolesti v ramene, nevedel som ani ruku zdvihnúť. Na raňajkách som si pravou rukou nevedel ani naliať čaj. Vedel som, že je zle. Hneď som išiel za lekárom, dostal som injekciu. Dohodli sme sa s trénerom Slavom Kňazovickým, že sa pôjdem pred semifinále normálne rozjazdiť a uvidím či to zvládnem. Na vode som vedel vyvinúť frekvenciu, nebolo to však stopercentné. Určite by som nepodal taký výkon, aký som očakával,“ pokračoval pretekár trenčianskej Dukly.

Do Duisburgu cestoval s oprávneným optimizmom. Veľmi chcel dokázať, že mu patrí miesto medzi elitou. „Pred majstrovstvami sveta som bol vo forme, výsledky to dokazovali. Určite by som sa bil o postup do finále. Nedá sa nič robiť, mohol by som si uškodiť. Dvojstovka je náročná trať, v nej treba ísť nie na sto, ale na stodesať percent. Nemalo význam siliť to. Preto sme s trénerom a lekárom usúdili, že lepšie bude nenastúpiť,“ dodal Ľubomír Hagara.

„Mali to byť jeho prvé medzinárodné preteky od olympiády po operácii ramena. Celú prípravu absolvoval bez problémov, jej záverečnú fázu by som charakterizoval dokonca ako excelentnú. Dosahoval výborné výsledky, neboli žiadne problémy. Teraz ho čakajú lekárske vyšetrenia, uvidíme, čo bude ďalej,“ uzavrel tréner Slavomír Kňazovický.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MS DUISBURG: Hagaru nepustili do semifinále bolesti ramena“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
17.10.2020 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra