MS DUISBURG: Gelle aj na 500 m siedmy, viac si cení tisícku

Peter Gelle aj v nedeľnom finále K1 na 500 m na 40. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu skončil siedmy, teda presne rovnako ako predtým na kilometrovej trati. Kým v sobotu ho umiestnenie uspokojilo, v nedeľu neskrýval mierne rozčarovanie.

SITA, sz;zs;mc;ko | 01.09.2013 20:21:16

"Na päťstovke som si trúfal na prvú päťku. Po vydarenom štarte som išiel dobre, ale potom som zrazu zacítil, že mi dochádzajú sily. Snažil som sa to ešte v závere potlačiť, bojoval som viac sám so sebou ako so súpermi. Cítil som, že to nie je také, ako som si predstavoval. V závere som nevedel zrýchliť, to ma najviac mrzí," vravel kajakár trenčianskej Dukly v cieli svojho druhého dusiburského finále.

"V môj neprospech sa to zlomilo v strede trate," pokúšal sa o prvú analýzu svojho vystúpenia. "Už som cítil, že idú do mňa. Pokúšal som sa to ešte zdvihnúť, ale už to jednoducho nešlo. Súperi mi unikali a ja som ich náskok nedokázal stiahnuť," dodal 29-ročný rodák z Nových Zámkov.

Dva prieniky do finále a v nich siedme miesta určite nie sú výsledkami na zahodenie. "Pred majstrovstvami sveta by som v dve siedme miesta bral. Príliš som si neveril, najmä na tej kilometrovej trati. Veď doteraz som na tisícke nikdy na ´veľkých´ podujatiach nebol vo finále. Preto si siedme miesto z týchto pretekov cením oveľa viac. Nakoniec - ´kilák´je olympijskou disciplínou. Na päťstovke som už mal na majstrovstvách sveta medailu, teraz som vyšiel naprázdno. Napriek tomu môžem vysloviť so svojím vystúpením obrovskú spokojnosť," uzavrel Peter Gelle.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MS DUISBURG: Gelle aj na 500 m siedmy, viac si cení tisícku“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.