MR: V Piešťanoch 14 medailí Slovákov na 1000 m

V úvodný deň Medzinárodnej regaty v Piešťanoch si slovenskí rýchlostní kanoisti v súbojoch na 1000 m vybojovali 14 medailových umiestnení - jedno prvé, šesť druhých a sedem tretích miest. Informuje o tom server canoe.sk.

SITA, ds;kl | 31.05.2014 12:17:46

Prvá strieborná medaila sa zrodila v kategórii kanoistov. Získal ju 21-ročný Vincent Farkaš, ktorý profitoval z dobrých tohtoročných podmienok na prípravu v Dukle Trenčín. Rýchlejší ako on bol už len o dva roky starší Francúz Martin Pierrick (23 rokov). Vo finále kajakárov na kilometrovej trati skvelú formu ukázal Marek Krajčovič, ktorý si vybojoval zlato. Príjemne prekvapil Denis Myšák, ktorý si dopádloval po bronz. Ďalším úspešným v kategórii kanoistov je Kristián Virágh, ktorý si vybojoval bronzovú medailu.

Prvú ženskú medailu získala v Piešťanoch Marianna Petrušová, ktorá si medzi kajakárkami v kategórii kadetiek vyjazdila bronz. Ďalšiu bronzovú medailu pre Slovensko vybojoval Milan Fraňa v kadetskej K1. Vo finále K2 žien štartovali len dve lode, Lucia Mištinová s Nikolou Zatlkajovou skončili na 2. mieste. Jakub a Michal Ďurišovci si v C2 vybojovali striebornú medailu a Roland Fekete s Adamom Gavendom skončili na 3. mieste. Najmladší účastníci finále, len 19-roční Tibor Linka s Denisom Myšákom získali v K2 ďalšiu bronzovú medailu.

Kadetky Lucia Oršulová a Paulína Tesáriková sa dočkali striebornej medaily v disciplíne K2. V C4 kadetov Dávid Koczkás, Tomáš Kleman, Jakub Lutaš a Richard Zilizi získali striebro, ale vo finále štartovali len dve lode. Medzi kajakármi - kadetmi sa o ďalšie druhé miesto postarala zostava K4 v zložení Michal Forgách, Ákos Obert, Martin Zgančík a Samuel Baláž. Napokon juniorská "káštvorka" Adam Botek, Alexander Bóri, Pál Horváth a Patrik Stránsky obsadila 3. miesto.

Sobotňajšie súboje na 500 m sa v Piešťanoch začínajú ráno o 8.00 h, prvé finálové disciplíny prídu na rad o 14.00 h. Na pretekoch sa zúčastňujú kanoisti z 20 krajín.