Moravcová čakala triumf Martikána, štvorkajak SR si veril.

Plavkyňa Martina Moravcová, šesťnásobná víťazka tradičnej ankety Klubu športových redaktorov, sa o svojom šiestom titule Najlepší športovec roka dozvedela pred týždňom.

TASR | 22.12.2003 20:40:14

A verdikt 131 hlasujúcich novinárov ju milo prekvapil. "Musím sa priznať, že ma to prekvapilo, lebo som to nečakala. Tipovala som, že tento rok vyhrá Michal Martikán, ktorý sa stal majstrom sveta," povedala na margo výsledkov ankety Martina Moravcová. "Lenže ja vaše výsledky ovplyvniť nemôžem. Hlasujú športoví novinári, takže za jej výsledky zodpovedajú oni," povedala s úsmevom rodáčka z Piešťan. "V minulosti som aj ja viackrát v duchu počítala s tým, že vyhrám a nevyhrala som. Takže táto anketa je taká. Má svoje nevysvetliteľné náhody, takže teraz som vyhrala ja, hoci mohol vyhrať aj Michal alebo niekto iný," zdôraznila dnes už šesťnásobná najúspešnejšia športovkyňa Slovenskej republiky.

"Ja sa tak na to nepozerám. Čerstvé víťazstvo nepovažujem za nejakú satisfakciu, za nejaké kompenzovanie minulých rokov. Ja to vnímam ako anketu rôznych ľudí, ktorí majú svoj názor. Preto sa nejako zvlášť nezamýšľam veľmi nad výsledkami tejto ankety," doložila Martina Moravcová

"Ja si myslím, že ten slovenský športový trón je veľmi imaginárny pojem. Nemáme z neho absolútne žiadne výhody. Nič nám z toho neplynie. Je to v podstate iba zadosťučinenie za všetku našu prácu a výkony, ktoré sme v tejto sezóne dosiahli," pokračoval v téme o športovej ankete Juraj Bača, člen hviezdneho štvorkajaka, ktorý si po ročnej prestávke celkový triumf zopakoval. "Po víťazstve na MS v Amerike na kilometrovej olympijskej trati nám napadlo, že by sme túto anketu mohli opäť vyhrať. Počítali sme s tým. Vedeli sme, že vzhľadom na to, že hokejisti, ktorí sú naši jediní rivali v tejto ankete, nedosiahli také veľké úspechy ako vlani, preto sme vedeli, že vyhráme my," konštatoval Juraj Bača.

V súvislosti so slovenskými hokejistami sa však v tohtoročnej ankete stala iná unikátna situácia. Až štyri slovenské hviezdy zámorskej NHL sa dostali do prvej desiatky najúspešnejších slovenských športovcov. Keďže na slávnosti nechýbal ani tréner slovenskej reprezentácie František Hossa, viacerí sa kormidelníka A-mužstva SR pýtali na jeho názor o tomto historickom prieniku štvorice Pálffy, Bondra, Demitra a Marián Hossa do spomínanej elitnej desiatky.

"Ja si myslím, že všetci sú tam plne zaslúžene. Svoje miesta si zaslúžili. Sú to hráči, ktorí dlhodobo dokazujú svoje schopnosti v takej náročnej súťaži ako je NHL, v ktorej hrajú hráči z celého sveta. Keď si zoberieme akou veľkou krajinou je Slovensko, koľko máme obyvateľov, je dobre, že naši hráči patria k špičke NHL. Aj teraz sú myslím traja v desiatke produktivity NHL," uviedol František Hossa, ktorý sa nevyhol ani otázok okolo 10. miesta svojho staršieho syna Mariána v ankete.

"Hovoril som s Mariánom. Bol milo prekvapený, že sa do tejto desiatky vôbec dostal. Je vďačný a ďakuje všetkým ľuďom, ktorí mu dali hlas. Škoda, že tu nemôžu teraz byť všetci štyria chalani, lebo by bolo s nimi kopec zábavy," tvrdil najstarší z Hossovcov.

Dobrá nálada v nedeľu večer neopúšťala ani Pavla Hochschornera, vodného slalomára ŠKP Bratislava, ktorý spolu s bratom Petrom obsadil 3. miesto nielen na MS v Augsburgu, ale aj v ankete KŠR. "Ja si myslím, že je rok 2003, takže tretie miesta k tomuto roku zákonite patria. Samozrejme, že sme prekvapení, že sme skončili na treťom mieste. Čakal som horšie umiestnenie. Vlani sme boli štvrtí s oveľa lepšími výsledkami ako sme dosiahli tento rok. Takže teraz sme čakali, že budeme nižšie," tvrdil s vážnou tvárou Pavol Hochschorner. Ako neskôr povedal, po 3. mieste na MS v Augsburgu ich utešoval každý, kto tam bol. "Všetci nás utešovali, že aj tretie miesto je dobré. Že rozhodujúce bolo vyjazdiť miesto pre krajinu, čo sme splnili. Takže všetci nám hovorili, že 3. miesto je dobré, aby sme si z toho ťažkú hlavu nerobili," dodal na záver Pavol Hochschorner.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Moravcová čakala triumf Martikána, štvorkajak SR si veril.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.