Mladí Slováci vybojovali v Račiciach 13 medailí

Mladí slovenskí rýchlostní kanoisti si výborne počínali na Súťaži olympijských nádejí v Račiciach, odkiaľ si odniesli 13 medailí - tri zlaté, šesť strieborných a štyri bronzové.

SITA, ds | 18.09.2017 09:33:36

V medailovom hodnotení krajín skončili Slováci na 4. mieste. Na podujatí sa zúčastnilo 33 krajín.

Najúspešnejším slovenským pretekárom bol kanoista Dávid Koczkás (Kajak & kanoe klub Komárno), ktorý k obhajobe prvenstva v C1 na kilometri pridal zlato na trati dvesto metrov, na päťstovke bral striebro a podieľal sa aj na rovnakom kove C4 na dvojstovke. Zlato sa zalesklo aj na hrudi Lucie Valovej, ktorá triumfovala v C1 na 200 m a na "kiláku" získala bronzovú medailu. Informoval portál canoe.sk.