Mládežníci SR zbierali v Brandenburgu medaily

Dve zlaté, dve strieborné a šesť bronzových medailí si vybojovali slovenskí mládežnícki reprezentanti v rýchlostnej kanoistike na Medzinárodnej regate v nemeckom Brandenburgu. O oba najjagavejšie kovy sa zaslúžil kajakár Tibor Linka, ktorý zvíťazil v K1 na 200 m a spoločne s Denisom Myšákom aj v K2 na 1000 m. Až trikrát sa dostal na pódium pre medailistov singlkanoista Adam Gavenda, ktorý na najkratšej a potom aj na najdlhšej trati (200 a 5000 m) skončil druhý a na kilometri ho klasifikovali na treťom mieste. Rovnako s tromi kovmi sa domov vrátila kajakárka Patrícia Drienovská, ktorá v K1 na 200 m a spolu s Nikolou Zatlkajovou v K2 na 200 a 500 m obsadila zhodne bronzové pozície. V Brandenburgu štartovalo takmer 700 pretekárov z piatich krajín.

SITA, zs;mj | 07.05.2013 20:39:51

"Preteky boli veľmi dobre zabezpečené. Zámerom našej účasti na tejto regate bolo najmä to, aby naši pretekári získali skúsenosti v silnej medzinárodnej konkurencii, odskúšali si štartovacie zariadenia a porovnali svoju výkonnosť s ostatnými pretekármi," cituje oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky predsedu realizačného tímu juniorov Mariána Tesárika. "V Nemecku sa zišla silná konkurencia a naši sa ukázali v dobrom svetle. Peknými umiestneniami dokázali dobrú pripravenosť na novú sezónu," dodal na www.canoe.sk šéf slovenského mládežníckeho výberu.

Umiestnenie slovenských juniorov na Medzinárodnej regate v nemeckom Brandenburgu: