Miroslav Haviar sa stal viceprezidentom európskej kanoistiky.

Viceprezidentom Európskej kanoistickej asociácie (ECA) na najbližšie štyri roky bude bývalý prezident Slovenskej kanoistickej asociácie (SKA) a dlhoročný funkcionár Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) Miroslav Haviar.

SITA | 04.04.2009 20:19:09

Rozhodli o tom delegáti 9. európskeho kongresu ECA, ktorý bol v sobotu 4. apríla v bratislavskom hoteli Devín. Miroslava Haviara zvolili za druhého muža kanoistického športu na starom kontinente už v 1. kole volieb, v ktorom zo štyroch kandidátov na tento významný post v ECA dostal najviac hlasov.

Na bratislavskom rokovaní sa zúčastnili delegáti 32 zo 44 členských krajín tejto medzinárodnej športovej organizácie. "Zvolením Miroslava Haviara za viceprezidenta ECA sme dosiahli ďalší medzinárodný úspech, tentoraz na poli športovej diplomacie. Podarilo sa nám splniť cieľ, s ktorým sme na kongres išli," povedal pre agentúru SITA úradujúci prezident SKA Ivan Cibák, ktorý spolu s jej generálnym sekretárom Borisom Bergendim zastupoval hostiteľskú krajinu na rokovaní. Práve voľby nových členov vedenia ECA a jej generálneho sekretára boli najdôležitejším bodom sobotňajšieho rokovania.

"Delegáti kongresu okrem viceprezidenta zvolili troch nových členov výkonného výboru ECA a svojimi hlasmi tiež rozhodli, o tom, že generálnym sekretárom aj na ďalšie funkčné zostane Chorvát Branko Lovrič," pokračoval Ivan Cibák.

"Vo svojej funkcii bude ďalej pokračovať aj doterajší prezident ECA Albert Woods, lebo jeho štvorročné funkčné obdobie je práve v polovici," zdôraznil zástupca najúspešnejšieho slovenského olympijského športového odvetvia.

Ako prezident SKA ďalej povedal, Európska kanoistická asociácia má svoje významné postavenie v štruktúrach športových inštitúcií, lebo jej členovia zastupujú Európu na najdôležitejších svetových akciách.

"Na dnešnom rokovaní sme okrem komplexného bilancovania úspechov európskej kanoistiky za uplynulé dva roky, hovorili aj o víziách na ďalšie obdobie. Z tohto bodu programu vzišla aj výzva pre všetky európske národné zväzy a asociácie, aby sa zjednotili najmä pokiaľ ide o prístup k účasti ich športovcov na olympijských hrách, a tiež v otázke smelšieho a razantnejšieho prezentovania európskej kanoistiky na rôznych celosvetových rokovaniach. Napríklad aj na kongresoch Medzinárodnej kanoistickej federácie," priblížil I. Cibák ďalšie body kongresu ECA, ktorý sa na Slovensku konal prvýkrát.

"Veľký význam má najmä výzva pre zjednotenie a spoločný postup na svetovom fóre, nakoľko kanoistika a vodný slalom majú najširšiu športovú základňu a najväčšiu kvalitu práve v Európe," zdôraznil Cibák.

Dôkazom jeho slov je aj prijatie Čiernej Hory za 45. člena Európskej kanoistickej asociácie. "Kanoistika - či už rýchlostná alebo na divokej vode, je u nás jedným z nosných a dlhodobo najúspešnejším olympijských športov a toto zasadnutie najvyššieho európskeho orgánu v Bratislave je tiež vyjadrením dôvery vedenia ECA i zástupcov jednotlivých národných federácií všetkým funkcionárom, trénerom i pretekárom, ktorí našu kanoistiku a vodný slalom dostali na súčasnú vysokú úroveň," dodal prezident Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode (SZKDV), ktorého tento rok zvolili aj za šéfa SKA.

Diskusia k článku:

Anonym

Za všetkých, čo Ťa maju aj nemaju radi, gratulujem. Je to pekný úspech osobný ale aj kanoistiky.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.