Miroslav Haviar hodnotí prácu s mládežou.

Článok, ktorý tu bol uverejnený, bol prevzatý bez súhlasu autora z oficiálnej stránky www.kajakslavia.sk (Slávia UK Bratislava). Z tohoto dôvodu je článok z kanoe.sk stiahnutý.

UKB, Haviar Miroslav | 20.01.2005 17:13:20

Za spôsobené škody sa autorovi ospravedlňujem.

Oršula Rado (Administrátor)

Diskusia k článku:

Sýkora Ivan

ked diskusia, tak diskusia....ale nie, nieco seriozne odboku nedokazem odpalit, ale na co chcem reagovat ihned je vasa dodatocna reakcia p.Haviar. Preco ihned stahovat vase prispevky, ked zrazu dva anonymy resp. po oprave len jeden napisu nieco ine, ako si myslite vy ? Ste skuseny clovek, vysoko postaveny funkcionar, ale aj aktivny sportovec, takze by ste sa mal dokazat povzniest trosku aj nad tym, ze su prispevky anonymne. Vobec anonymitu neobhajujem, chapem, ze vas kvalita diskusie v Message Boarde sklamava (aj ked mna osobne mrzi, ked sa Sandra nudi, mozno by mohla viac trenovat..... :-) alebo sa ucit do skoly ako Petka....pardon, dievcata, to bol len priklad), ale zoberme to tak, ze lepsia takato diskusia ako ziadna. Myslim, ze celkova uroven diskusie odraza realny stav u nas v spolocnosti, musime sa vela ucit vsetci, ja, vy....napr. prijimat aj iny nazor, hoc vysloveny anonymom, hoci lepsie by to vystihlo slovko neznami....som zvedavy na dnesne VZ, potom budeme pokracovat v diskusii, lebo vsetci citime, ze nieco treba s mladezou robit, od nej treba zacat ! hoc aj takouto jednoduchou message board diskusiou

Anonym

Vy si snáď odporujete, najprv chcete rozprúdiť diskusiu a potom keď Vám niekto otvorí oči sa urazíte, prepáčte ak chýba podpis v prvom koment. --> GSHOCK!!!! Ja sa pozerám na problém priamo tam, kde je pohybujem sa totiž v prostredí kanoistiky, a vy sa naňho pozeráte z akejsi kapitánskej kancelárskej stoličky. Realita je úplne INÁ. Skúste mi vyvrátiť môj názor! Pravda je aj to, že by som mal práve zaplakať p. Haviar, keď som si prečítal Vašu odozvu. Pozn. tak teda budeme hovoriť čo sa Vám páči a fakt máme za 10 rokov po kanoistike. suupeeer

S hlbokou úctou GSHOCK.

MH

Vážení priatelia kanoistiky,

občas niečo napíšem, aby som k problému rozprúdil diskusiu a možno aj pohol veci dopredu. Avšak to, čo sa deje na tejto stránke za diskusiu nepovažujem. Preto Ťa Radko prosím, aby si až do doby, keď tu bude naozajstná diskusia, teda minimálne kedy sa autor bude musieť zaregistrovať a podpísať, moje príspevky stiahol. Veď keď si človek prečíta veľkú väčšinu príspevkov v Message Boarde, tak musí zaplakať.

Anonym

absolútne nesúhlasím s názorom pána Haviára.podla mna sa teda vôbec situácia s mládežou nezlepšila skôr naopak!a to už vôbec nehovorím o tom akosa v slovenskej kanoistike diskriminujú kanoisti,a kajakárky.ak si všimnete návrhy do RDJ,a kadetov,zistíte,že zo žiakov tam nieje žiaden kanoista,iked ich už máme celkom dost,a naozaj sa snažia uplatnit,takže zmeny ktoré tu navrhujete by boli maximálne neefektívne. Súhlasím s predošlím názorom,že sa do mládeže neinvestuje,tým najlepším spôsobom,lebo sú aj talenty na ktoré sa kašle,lebo ked už je raz niekto vo výbere,tak má aké také výhody,absolvuje nejaké sústredenia,a potom má aj pochopitelne väčšiu šancu na zlepšovanie sa,ale potom sa nemôžu objektívne porovnávať s tými ,kt. nemajú možnosť ísť na sustredenie lebo im to podmienky nedovolujú.neviem aký je ten nový systém financovania,ale ak to má byt tak ako doteraz,tak slovenská kanoistika podla mna zanikne tak do 10 rokov,pretože,ked mladí vidia ako to chodí,nemajú žiadnu inšpiráciu,žiaden cieľ prečo kanoistiku vôbec robiť.......?

Anonym

Myslím si, že v slovenskej kanoistike je to práve naopak vôbec tu nieje plošná podpora, ale práve podpora jednotlivcov, a to je dôsledok prečo nám ubúdajú medajle z juniorských podujatí. Zväz by mal komunikovať s klubmi a dotovať práve tých čo sa snažia, chodia pravidelne na tréning a to bez ohľadu nato či sú dobrí, alebo nie. Alebo dajme peniaze do 5 -6 detí a keď sa nato vykašlú máme po výsledkoch. Môj návrh znie asi takto: Podpora by mala isť všade tam kde sa natom zhodnú tréneri KLUBOV!, so zväzom. Dobrí pretekári aj tí horší-čo makajú nie flákači, nech dostanú pomoc materálnu, nech majú možnosť ísť na sústredenia, a nech sa im stanovia výsledky, ktoré musia dosiahnuť, ak ich nedosiahnu budú si túto pomoc musieť spätne zaplatiť. To si myslím, že je riešenie. Ale šancu by mal dostať každý, čo sa snaží, nie jednotlivec! Takže p. Haviar s úctou Vaše riešenie je od cesty, a je to len násyp hliny na kopec. Skúste urobiť rovinu.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.