Minister vnútra Lipšic obdivuje bratov Hochschornerovcov.

Takmer dve desiatky najúspešnejších slovenských športovcov - medailistov z MS a ME a AMS - ktorí patria do Strediska štátnej športovej reprezentácie Ministerstva vnútra SR (SŠŠR MV SR), prijal v utorok na pôde ministerstva v Bratislave jeho šéf Daniel Lipšic.

SITA, sz;bg | 28.09.2010 19:16:20

Pozvanie na neformálne stretnutie s ministrom prijalo 18 športovcov z troch športových odvetví so svojimi trénermi. Zástupkyňa štvrtého športu - stolného tenisu - Barbora Balážová na akcii pre športové povinnosti chýbala, takisto aj vodní slalomári, súrodenci Dana a Matej Beňušovci. Účastníci stretnutia okrem 45-minútovej debaty s ministrom Danielom Lipšicom o aktuálnych problémoch slovenského športu prevzali od neho aj pamätné plakety. Šéf rezortu vnútra od športovcov, ktorých viedol riaditeľ SŠŠR MV Marián Kukumberg, dostal na pamiatku Kroniku športu za rok 2009 a reprezentačný dres.

Medzi pozvanými a ocenenými nechýbal ani dvojnásobný medailista z OH 2004 a 2008 v rýchlostnej kanoistike Michal Riszdorfer, ktorý počas svojej kariéry za 15 rokov v službách klubu patriaceho pod MV SR zažil viac ako dvadsať podobných stretnutí. "Keď sme mali úspešný rok, minister vnútra nás pozval aj dvakrát do roka. Keď sa nám nedarilo, stretli sme sa s ním raz," povedal pre agentúru SITA najskúsenejší z mnohokrát pozláteného slovenského štvorkajaku.

Na druhej strane Ivana Kmeťová bola na takomto prijatí na pôde MV SR prvýkrát. Obom reprezentantom v rýchlostnej kanoistke sa páčilo, že sa Daniel Lipšic v diskusii zaujímal okrem športových výsledkov aj o problémy, s ktorými sa tréneri a pretekári MV SR v súčasnosti trápia. "Ja som sa do diskusie nejako extra nezapájala, lebo ja som na takejto akcii bola prvýkrát v kariére," priznala Ivana Kmeťová, ktorá spolu s kolegyňou v lodi Martinou Kohlovou vybojovala v tejto sezóne na MS, ME a MS akademikov dovedna deväť medailí. "Toto bola naša absolútne najúspešnejšia sezóna. Teraz v príprave budeme musieť pracovať veľmi tvrdo, aby sme podobné výkony zopakovali aj v roku 2011, v ktorom sa už bude bojovať o miestenky na OH 2012 v Londýne," zdôraznila Ivana Kmeťová.

Michal Riszdorfer po stretnutí s Danielom Lipšicom skonštatoval, že starší pretekári a tréneri hovorili s ministrom a jeho spolupracovníkmi aj o postavení a zabezpečení športu či o olympijskej príprave. Práve o londýnskej olympiáde hovoril minister vnútra aj po skončení oficiálnej časti stretnutia. Reagoval na otázku agentúry SITA, koho zo športovcov svojho rezortu najviac obdivuje, respektíve ktorému zo "svojich" športovcov drží počas ich súťaží najsilnejšie palce.

"Nechcel by som z týchto športovcov nikoho zvlášť vyzdvihovať, ale výkony a výsledky bratov Hochschornerovcov vyvolávajú vo mne obdiv a úctu. Sú to jediní pretekári vo vodnom slalome, ktorí vyhrali tri olympiády za sebou a bez šance na úspech nie sú ani na štvrtej, na ktorú sa teraz chystajú. Všetci športovci, ktorých sme dnes ocenili, patria vo svojom odvetví k európskej alebo svetovej špičke," konštatoval D. Lipšic a pokračoval: "Ťažko je byť v nejakej oblasti ľudskej činnosti najlepší na Slovensku, ešte ťažšie v Európe, a akí to musia byť športovci, ktorí sú dlhé roky najlepší na svete..."

Šéf rezortu vnútra pri bilancovaní tohoročných úspechov športovcov, ktorí reprezentujú oddiely patriace pod MV SR, pripomenul, že hoci ako krajina ideme do ťažkého obdobia najmä v oblasti ekonomiky, Slovensko by bolo v súčasnosti určite vo všeobecnosti o hodný kus ďalej, ak by sme takých skvelých reprezentantov, akých máme v športe, mali aj v iných oblastiach nášho života.

Zoznam športovcov Strediska štátnej športovej reprezentácie MV SR, ktorí boli na prijatí u ministra Daniela Lipšica:

Danka Barteková, Lenka Barteková, Monika Zemková, Zuzana Štefečeková, Július Vass, Filip Praj (všetci športová streľba), Ivana Kmeťová, Martina Kohlová, Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Juraj Tarr, Erik Vlček (všetci rýchlostná kanoistika), Ladislav Škantár, Peter Škantár, Peter Hochschorner ml., Pavol Hochschorner Katarína Macová, Gabriela Stacherová

Zoznam trénerov SŠŠR MV, ktorí boli na prijatí u ministra vnútra SR Daniela Lipšica:

Branislav Slamka, Juraj Sedlák (obaja športová streľba), Tibor Soós, Filip Petrla (obaja rýchlostná kanoistika), Peter Hochschorner st., Juraj Minčík (obaja vodný slalom).

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Minister vnútra Lipšic obdivuje bratov Hochschornerovcov.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.