Michal Riszdorfer bude po 12 rokoch bez medaily.

Najúspešnejším slovenským rýchlostným kanoistom v histórii je Michal Riszdorfer. V jeho vitríne sa leskne striebro a bronz z olympijských hier, osem zlatých a po tri strieborné a bronzové z majstrovstiev sveta, je jedenásťnásobným majstrom Európy, štyrikrát bol na kontinentálnom šampionáte druhý a raz tretí.

SITA, zs, pp | 20.08.2010 11:12:33

Svoju úžasnú medailovú zbierku začal už v roku 1997 na prvých majstrovstvách Európy po obnovení tohto typu šampionátu, keď spolu s Jurajom Bačom, Martinom Hluškom a Zsoltom Bogdányom skončili na 1000 m druhí. Už o rok neskôr sa v maďarskom Szegede tešil spolu s Jurajom Bačom z titulu majstra sveta v K2 na 500 m. Odvtedy sa pravidelne vracal z veľkých podujatí so vzácnym kovom. Na deviatich majstrovstvách sveta v rade (v olympijských rokoch sa MS nekonajú) si vystúpil na pódium pre medailistov. V Poznani túto fantastickú šnúru pretrhol. Spolu so svojím bratom Richardom a Erikom Vlčekom a Jurajom Tarrom v K4 na 1000 m nepostúpili do A-finále a v najlepšom prípade obsadia desiate miesto. „Sme z toho doslova v šoku,“ neskrýval 33-ročný rodák z Bratislavy vyrastajúci v Komárne sklamanie po semifinále, v ktorom dopádlovali až na piatom mieste. „Rusi a Austrálčania to od začiatku napálili naplno, ale v polovici trate sme ich dobehli a boli sme tretí. Ale asi nám to naháňanie zobralo veľa síl, pretože sme to v závere neudržali a ešte išli cez nás Česi a Maďari. Vôbec si to nevieme vysvetliť. Vietor nám fúkal do chrbta, čo je pre nás výhoda. Nevyšlo nám to, sme z toho sklamaní,“ pokračoval slovenský rekordér v počte šampionátových medailí v rýchlostnej kanoistike. B-finále bude aj pre neho novou skúsenosťou, je zvyknutý na iný „level“. „Aj B-finále bude mimoriadne ťažké. Veď v ňom budú aj Maďari a tí tiež patria k svetovej špičke. Rovnako ako nám ani im semifinálová jazda nevyšla. Určite budeme chcieť zabojovať o čo najlepší výsledok a aspoň čiastočne si napraviť povesť,“ zakončil pre agentúru SITA Michal Riszdorfer.

Posádka elitnej slovenskej lode nebude na tento rok spomínať v dobrom. Po operáciách Richarda Riszdorfera a Erika Vlčeka na jeseň minulého roka neabsolvovali tradičnú zimnú prípravu v kalifornskom Chula Vista. Vzápätí sa rozišli s trénerom Pavlom Blahom. Výsledkovo sa to prejavilo už na majstrovstvách Európy v španielskej Trasone, kde vo svojej jedinej disciplíne, ktorú Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) nechala pre štvorčlenné posádky v programe šampionátov, skončili na 4. mieste, a teda ani tam si nesiahli na vzácny kov. Teraz na MS prišla doslova facka. Azda v pravý čas. Veď o rok sa na majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede bude už bojovať o účasť na OH 2012 v Londýne. A to si všetci pamätajú, ako sa Komárňania po striebre na olympiáde v Pekingu zastrájali, že v britskej metropole si už chcú vypočuť slovenskú hymnu. Z B-finále sa však na OH nepostupuje.

Diskusia k článku:

Anonym

...,aspoň bude viac finančných prostriedkov pre juniorskú reprezentáciu nakoľko tej nedokázal zväz zabezpečiť na ME ani jednotné dresy.

Anonym

A kde je napísané, že súčasné zloženie K4 je nemenné, ako je na tom domáca konkurencia v porovnaní s jednotlivcami zo súčasnej posádky "komárňancov". Načo sú nominačné podujatia, alebo sú to len "výlety" vyvolených?

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta
03.08.2022 | Halifax (CAN)
MSR M SR krátke trate
05.08.2022 | Bratislava, Zemník
ME Multišportové majstrovstvá Európy
17.08.2022 | Mníchov (GER)
MS Majstrovstvá sveta juniorov a do 23 rokov
01.09.2022 | Szeged (HUN)
Pohár Slávie UK, Memoriál Jana Matochu
03.09.2022 | Bratislava, Zemník
Dunajský maratón
04.09.2022 | Dobrohošť - Gabčíkovo, Staré koryto Dunaja
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.