Mestská plaváreň v Topoľčanoch, dejiskom nevšednej akcie

Mestská plaváreň v Topoľčanoch bola v sobotu dejiskom nevšednej akcie. Priaznivci mokrej lopty z tohto mesta totiž mohli vidieť naživo netradičnú vianočnú exhibíciu, v ktorej si zmerali sily pólisti Topoľčian s exkluzívnym výberom slovenskej reprezentácie v rýchlostnej kanoistike. Tento charitatívny duel sa mal pôvodne hrať na dohodnutých 4 x 5 min, no pre zámerne štrajkujúci časomer (posledná minúta súboja sa hrala možno aj 15 minút, pozn.) boli aktéri súboja v bazéne oveľa dlhšie. Akoby sa im z neho ani nechcelo, pretože diváci na tribúnach sa dobre zabávali - a sviatoční pólisti s domácimi tiež.

SITA, sz;ru | 21.12.2014 20:42:14

Bodaj by nie, keď Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky (SZRK) a vodnopólový klub Pirana Sport Club Topoľčany spojili svoje sily, aby pomohli dobrej veci. Aktéri a iniciátori vianočného merania síl v topoľčianskom bazéne totiž výťažok z dobrovoľného vstupného venovali občianskemu združeniu Danky Bartekovej "Zamerané na talenty - Šanca mladým športovcom".

"Pred akciou sme mali trochu obavy, lebo sme netušili, ako to celé dopadne. Domáci funkcionári a hráči spolu s rýchlostnými kanoistami však utvorili v topoľčianskej plavárni skvelú atmosféru. Atmosféra tohto duelu ma zrazila z nôh. Bola to super akcia. Ďakujem, že ste prišli. Som vďačná aj za tú remízu, ktorú ste v bazéne uhrali," povedala členka komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danka Barteková po súboji, ktorý sa skončil (ne)dohodnutou remízou 14:14.

"Sme radi, že peniaze, ktoré sme vyzbierali, môžeme venovať trom talentovaným športovcom zo sociálne slabších rodín. Konkrétne pomôžeme mladému šikovnému atlétovi, ktorý má oboch rodičov na invalidnom dôchodku, tak isto mladej džudistke, ktorej otec mal autonehodu, a tiež tenistke, ktorej umrel otecko a celá rodina sa skladá na to, aby ona mohla ďalej športovať," vymenovala bronzová v skeete z OH 2012 v Londýne v športovej streľbe Danka Barteková adresátov, ktorým v tomto sviatočnom vianočnom čase pomohli vodní pólisti Topoľčian a výber SZRK.

"Rýchlostní kanoisti nezvyknú robiť podobné akcie v zimnom období. Bola to pre nás úplná novinka, ktorá však splnila svoj účel. Sme radi, že sme aj takouto formou mohli športovým priaznivcom z Topoľčian a okolia priblížiť našich úspešných reprezentantov. Teší nás, že sme dostali takúto vzácnu šancu prísť medzi nich. Verím, že akcia sa ľuďom páčila a dúfam, že sme práve založili peknú tradíciu," skonštatoval po exhibícii športový riaditeľ SZRK Filip Petrla. Vianočnému vodnému pólu v Topoľčanoch predchádzala autogramiáda reprezentantov - rýchlostných kanoistov vo vestibule plavárne. Stretnutie sa hralo podľa mierne upravených pravidiel, lebo kanoisti mali výraznú výpomoc vo svojej bránke. Svätyňu Juraja Tarra a spol. chránil elitný vodnopólový brankár Michal Gogola.

Bol to práve on, ktorý počas súboja pred sebou dirigoval netradičný, ale naozaj hviezdny výber. Veď farby SZRK obhajovali také hviezdy slovenského športu ako Juraj Tarr (kapitán kanoistov), Erik Vlček, Martina Kohlová, Ivana Kmeťová, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Viktor Demin, Peter Gelle, Matej Rusnák, Peter Likér či Miroslav Zaťko.

Jednou z autoriek smelého plánu tohto projektu bola aj Martina Kohlová. "Hľadali sme možnosť ako podporiť dobrú vec a duel v bazéne sa nám zdal ako dobrá cesta. Sme radi, že sa nám aj takouto formou podarilo ešte viac zviditeľniť obidva naše športy. Rovnako nás veľmi teší, že sme mohli v tomto predvianočnom čase prispieť na charitu a pomôcť talentovaným športovcom. Čerešničkou na torte bola dobrá zábava a tiež možnosť stretnúť sa na netradičnom mieste - a v netradičných úlohách. Takže diváci uvideli našich reprezentantov v úplne inej polohe. Verím, že diváci na tribúne sa dobre zabavili, lebo my v bazéne sme si akciu naozaj užili," priblížila svoje čerstvé vodnopólové zážitky úspešná slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová.

"Práve som zažil prvú skúsenosť s vodným pólom. Doteraz som k tomuto športu ani neprivoňal. Zistil som, že je to tiež kondične náročný šport. Navyše, je to tímová hra. Treba sa zosúladiť so spoluhráčmi. Vodní pólisti sú príjemní ľudia, v bazéne som sa cítil perfektne, som rád, že som dal aj gól. Bol môj prvý vo vodnom póle, tak som si ho aj patrične vychutnal. Išlo o skvelú akciu. Som rád, že som sa na nej mohol zúčastniť," opísal svoju vydarenú sobotňajšiu vodnopólovú premiéru kanoista Matej Rusnák z Dukly Trenčín.

Diskusia k článku:

Anonym

Slovenskí rýchlostní kanoisti takmer pokorili vodných pólistov Topoľčian + FOTO

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2784

Vianočný charitatívny zápas vo vodnom póle na RTVS

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/5/55059

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.