MEJaU23: SR na 500 m bez medaily, Jakubík šiesty.

Slovenskí mládežnícki reprezentanti v rýchlostnej kanoistike na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v Moskve na 500-metrovej trati na medailu nedosiahli. O najlepší výsledok slovenských farieb zo šiestich lodí v priamych bojoch o medaily sa postaral kajakár Gábor Jakubík, ktorý v K1 mužov do 23 rokov dopádloval do cieľa na šiestej pozícii. Ôsme miesta obsadili až štyri slovenské lode - v K1 juniorov Viktor Demin, jeho rovesníci v C2 Krištof Tóth s Adamom Csenkeyom, singlkanoista Matej Rusnák v C1 mužov do 23 rokov a v tej istej vekovej kategórii K2 s posádkou Miroslav Zaťko, Andrej Klučár. Kajakárky Michaela Matoušková a Lucia Mištinová obsadili v K2 junioriek deviatu pozíciu.

SITA, zs;mj | 30.07.2010 20:54:01

Z troch slovenských lodí v B-finále (o konečné o 10. - 18. miesto) boli najlepší Marek Krajčovič s Matejom Michálekom, ktorí v K2 juniorov finišovali na druhej pozícii, celkovo im teda patrila 11. priečka.