MEJaU23: SR na 500 m bez medaily, Jakubík šiesty.

Slovenskí mládežnícki reprezentanti v rýchlostnej kanoistike na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v Moskve na 500-metrovej trati na medailu nedosiahli. O najlepší výsledok slovenských farieb zo šiestich lodí v priamych bojoch o medaily sa postaral kajakár Gábor Jakubík, ktorý v K1 mužov do 23 rokov dopádloval do cieľa na šiestej pozícii. Ôsme miesta obsadili až štyri slovenské lode - v K1 juniorov Viktor Demin, jeho rovesníci v C2 Krištof Tóth s Adamom Csenkeyom, singlkanoista Matej Rusnák v C1 mužov do 23 rokov a v tej istej vekovej kategórii K2 s posádkou Miroslav Zaťko, Andrej Klučár. Kajakárky Michaela Matoušková a Lucia Mištinová obsadili v K2 junioriek deviatu pozíciu.

SITA, zs;fr | 31.07.2010 21:11:06

Z troch slovenských lodí v B-finále (o konečné o 10. - 18. miesto) boli najlepší Marek Krajčovič s Matejom Michálekom, ktorí v K2 juniorov finišovali na druhej pozícii, celkovo im teda patrila 11. priečka.

Výsledky finále na 500 m:

JUNIORI:

K1 muži: 1. Bence Dombvári (Maď.) 1:44,263, ... 8. Viktor Demin (SR) 1:49,377

K2 muži: 1. Igor Kalašnikov, Michail Tamonov (Rus.) 1:34,681, ... v B-finále 2. (celkovo 11. miesto) Marek Krajčovič, Matej Michálek (SR) 1:38,125

C1: 1. Alexej Korovaškov (Azerb.) 1:53,964, ... Vincent Farkaš (SR) nepostúpil zo semifinále

C2: 1. Oleg Gončarov, Roman Ananev (Rus.) 1:48,614, ... 8. Krištof Tóth, Adam Csenkey (SR) 1:54,038

K1 ženy: 1. Volga Chudzenková (Bielorus.), ... v B-finále: 8. (celkovo 17. miesto) Róberta Pelantová (SR) 2:10,252

K2 ženy: 1. Ramona Farkasdiová, Anita Hagymasiová (Maď.) 1:46,618, ... 9. Michaela Matoušková, Lucia Mištinová (SR) 1:54,883

K4 ženy: 1. Rusko (Galina Bacharevová, Inna Arsenijová, Kira Stepanovová, Vera Sobetovová) 1:37,275

PRETEKÁRI DO 23 ROKOV:

K1 muži: 1. Miroslav Kirčev (Bulh.) 1:40,349, ... 6. Gábor Jakubík (SR) 1:43,532

K2 muži: 1. Fernando Pimenta, Joao Ribeiro (Portug.) 1:29,590, ... 8. Miroslav Zaťko, Andrej Klučár (SR) 1:32,964

C1: 1. Dzianis Haraža (Bielorus.) 1:52,273, ... 8. Matej Rusnák (SR) 1:59,647

C2: 1. Denis Kamerilov, Vitalij Vergeles (Ukr.) 1:42,504

K1 ženy: 1. Anastasia Sergejevová (Rus.) 1:55,471, ... v B-finále 9. (celkovo 18. miesto) Simona Šamková (SR) 2:05,392

K2 ženy: 1. Nikolina Moldovanová, Olivera Moldovanová (Srb.) 1:43,990

K4 ženy: 1. Poľsko (Magdalena Krukowská, Karolina Najová, Sandra Pawelczaková, Paulina Wiewiorová) 1:39,235



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MEJaU23: SR na 500 m bez medaily, Jakubík šiesty.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23 - šprint
01.08.2019 | Pitesti, ROM
MSR Majstrovstvá Slovenska - krátke trate
09.08.2019 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta seniorov - šprint
21.08.2019 | Szeged, HUN
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
29.08.2019 | Szeged, HUN
Pohár Slávie UK
07.09.2019 | Bratislava, Zemník
Dunajský maratón
08.09.2019 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Súťaž olympijských nádejí
13.09.2019 | Bratislava, Zemník
Hargašov memoriál
21.09.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
Rozlúčkové preteky
05.10.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
MS Majstrovstvá sveta veteránov - maratón
14.10.2019 | Shaoxing, CHN
MS Majstrovstvá sveta seniorov - maratón
17.10.2019 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra