MEJaU23 MONTEMOR: Pre SR jediná medaila zásluhou K4

Slovenskí mládežníci sa z majstrovstiev Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v portugalskom stredisku Montemor vrátili s jedinou medailou. V pretekoch na 1000 m štvorkajak mužov do 23 rokov s posádkou Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Viktor Demin skončil tretí a získal bronz. Slovensko sa tak zaradilo do zoznamu 25 krajín, ktoré sa môžu pochváliť pódiovým umiestnením svojich reprezentantov.

SITA, zs;mj | 16.07.2012 20:10:38

Jednoznačne najúspešnejšou výpravou sa stali Maďari, ktorí si vybojovali celkovo 13 zlatých, 9 strieborných a 4 bronzové medaily. V kategórii juniorov zažiarili mladí Ukrajinci, ktorí si svoju hymnu vypočuli na najvyššom stupienku až päťkrát, keď ovládli najmä kanoistické disciplíny.

Výsledky - finále:

PRETEKÁRI DO 23 ROKOV:

1000 m:

Muži:

K1: 1. Bence Dombvári (Maď.) 3:41,587, 2. Rok Kuk (Slovin.) 3:41,979, 3. Fabio Wyss (Švaj.) 3:42,301, ... bez účasti SR

C1: 1. Martin Fuksa (ČR) 4:05,798, 2. Jan Vandrey (Nem.) 4:07,008, 3. Pavel Rusu (Rum.) 4:07,472, ... Vincent Farkaš (SR) - nepostúpil zo semifinále

K2: 1. Max Rendschmidt, Kai Spenner (Nem.) 3:23,255, 2. Vladimir Torubarov, Dejan Pajič (Srb.) 3:23,925, 3. Pawel Szandrach, Pawel Florczak (Poľ.) 3:25,103, ... v B-finále 6. (celkovo 15. miesto) Zoltán Tóth, Mário Janča (SR) 3:32,704

C2: 1. Jakub Sitkowski, Daniel Pospiech (Poľ.) 3:58,457, 2. Henrik Vasbányai, Ádám Devecseri (Maď.) 3:59,015, 3. Max Müller, Sebastian Hennig (Nem.) 3:59,129, ... Krištof Tóth, Adam Csenkey (SR) - nepostúpili zo semifinále

K4: 1. Nemecko (Florian Förster, Fabian Kux, Kostja Stroinski, Robert Gleinert) 3:01,427, 2. Španielsko (Roberto Herbello, Álvaro Bravo, Rodrigo Barreiro, Oscar Amandi) 3:02,223, 3. Slovensko (Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Viktor Demin) 3:03,033

C4: 1. Rusko (Kiril Šamšurin, Viktor Chromov, Rasul Išmuchamedov, Vladimi Fedosenko) 3:28,159, 2. Rumunsko (Adi Grozuta, Gavrila Niculita, Andrei Lifere, Simion Cosmin) 3:28,381, 3. Bielorusko (Jevgenij Kuksa, Vadim Jermakovič, Jevgenij Michňuk, Denis Machlaj) 3:31,193, ... bez účasti SR

Ženy:

K1: 1. Ramóna Farkasdiová (Maď.) 4:17,078, 2. Verena Hantlová (Nem.) 4:22,770, 3. Oona Vasková (Fín.) 4:24,778, ... bez účasti SR

K2: 1. Anne Knorrová, Debora Nicheová (Nem.) 3:55,388, 2. Réka Hagymásiová, Alexandra Horváthová (Maď.) 4:00,066, 3. Louise Lerenová-Moenová, Agnes Brunová-Lieová (Nór.) 4:01,992, ... bez účasti SR

500 m:

Muži:

K1: 1. Bence Dombvári (Maď.) 1:40,289, 2. Tom Liebscher (Nem.) 1:41,577, 3. Iňigo Arriola (Šp.) 1:41,931, ... Miroslav Zaťko (SR) - nepostúpil zo semifinále

C1: 1. Martin Fuksa (ČR) 1:52,625, 2. Dagnis Iljins (Lot.) 1:53,443, 3. Vincent Slomiňski (Poľ.) 1:53,551, ... Vincent Farkaš (SR) nepostúpil zo semifinále

K2: 1. Bálint Noé, Milán Noé (Maď.) 1:34,405, 2. Vladimir Torubarov, Dejan Pajič (Srb.) 1:35,255, 3. Max Rendschmidt, Kai Spenner (Nem.) 1:35,307, ... 5. Marek Krajčovič, Gábor Jakubík (SR) 1:35,829

C2: 1. Denys Kamerylov, Vitalij Verheles (Ukr.) 1:48,473, 2. Adi Grozuta, Simion Cosmin (Rum.) 1:49,113, 3. Jakub Sitkovski, Daniel Pospiech (Poľ.) 1:49,797, ... bez účasti SR

Ženy:

K1: 1. Tamara Csipesová (Maď.) 1:54,017, 2. Anne Knorrová (Nem.) 1:55,523, 3. Agnieszka Kowalczyková (Poľ.) 1:56,419, ... v B-finále 5. (celkovo 14. miesto) Simona Šamková (SR) 2:02,844

K2: 1. Anna Kárászová, Ninneta Vadová (Maď.) 1:47,545, 2. Steffi Kriegersteinová, Debora Nicheová (Nem.) 1:48,353, 3. Alena Goponavová, Iryna Sokolovská (Biel.) 1:51,241, ... bez účasti SR

C2: 1. Gyöngyvér Baravicsová, Kincsö Takácsová (Maď.) 2:21,275, 2. Vera Bardakovová, Jekaterina Polkinová (Rus.) 2:23,841, 3. Katarina Gerasimenková, Svetlana Tulupovová (Biel.) 2:24,023, ... bez účasti SR

K4: 1. Maďarsko (Anna Kárászová, Tamara Csipesová, Petra Szabóová, Ninetta Vadová) 1:33,789, 2. Nemecko (Sabine Volzová, Verena Hantlová, Debora Nicheová, Anne Knorrová) 1:34,743, 3. Bielorusko (Sofia Jurčanková, Margarita Ciškevičová, Alexandra Kryšinová, Iryna Sokolovská)1:36,041, ... bez účasti SR

200 m:

Muži:

K1: 1. Viktor Zavolskij (Rus.) 36,630, 2. Denis Ambroziak (Poľ.) 36,726, 3. Carlos López (Šp.) 36,768, ... 5. Miroslav Zaťko (SR) 37,002

C1: 1. Andrij Krajtor (Azer.) 41,956, 2. Stefan Kiraj (Nem.) 42,738, 3. Ádám Lantos (Maď.) 42,864, ... v B-finále 5. (celkovo 14. miesto) Krištof Tóth (SR) 44,412

K2: 1. Sebastian Szypula, Dawid Putto (Poľ.) 32,963, 2. Joel Elenius, Erik Svensson (Švéd.) 33,107, 3. Carlos López, Cristian Carballo (Šp.) 33,157, ... nepostúpili zo semifinále Viktor Demin, Boris Viszlay (SR)

Ženy:

K1: 1. Nineta Vadová (Maď.) 42,959, 2. Rowdy Eerdeová (Hol.) 43,637, 3. Ainara Martínová (Šp.) 43,737, ... v B-finále 6. (celkovo 15. miesto) Simona Šamková (SR) 47,010

C1: 1. Kincsö Takácsová (Maď.) 54,171, 2. Cathrin Dürrová (Nem.) 54,543, 3. Jana Ježová (ČR) 55,261, ... bez účasti SR

JUNIORI:

1000 m:

Muži:

K1: 1. Marcus Walz (Šp.) 3:37,692, 2. Maxim Spesivcev (Rus.) 3:38,210, 3. Antonio Caterino (Tal.) 3:38,592, ... bez účasti SR

C1: 1. Pavlo Altuchov (Ukr.) 4:02,772, 2. Kristóf Khaut (Maď.) 4:04,238, 3. Grzegorz Szpynda (Poľ.) 4:05,444, ... František Fehér (SR) - nepostúpil zo semifinále

K2: 1. Marius Radow, Lukas Reuschenbach (Nem.) 3:20,764, 2. Alexander Sergejev, Dmitrij Petajkin (Rus.) 3:21,602, 3. Alan Apollonio, Simon Blaževič (Slovin.) 3:22,206, ... bez účasti SR

C2: Andrij Rybačok, Jurij Vanďuk (Ukr.) 3:44,525, 2. Ruslan Sazanevec, Vadim Alexejevič (Biel.) 3:47,729, 3. Anatolij Tovkan, Pavel Veremejenko (Rus.) 3:48,703, ... Roland Fekete, Dávid Tarcsi (SR) - nepostúpili z rozjazdy

K4: 1. Nemecko (Marius Radow, Lukas Reuschenbach, Karl Wiese, Felix Landes) 3:14,879, 2. Španielsko (Gabriel Navaro, Juan Granado, Marcus Walz, Ignacio Cuesta) 3:15,403, 3. Rumunsko (Ionut Sarbu, Octavian Morosan, Silviu Cires, Andreian Santianosi) 3:17,333, ... v B-finále 3. (celkovo 12. miesto) Slovensko (Denis Myšák, Jerguš Jacko, Tibor Linka, Filip Valo) 3:16,473

C4: 1. Ukrajina (Michailo Mandziuk, Andrij Rybačok, Jakiv Dudka, Jurij Vanďuk) 3:44,671, 2. Maďarsko (Bence Szalay, Jonatán Hajdú, András Bodonyi, Patrik Varga) 3:46,105, 3. Rusko (Oleg Šurinkin, Ivan Dubovoj, Nikolaj Melešnikov, Kirill Leontiev) 3:47,533, ... bez účasti SR

Ženy:

K1: 1. Hermien Petersová (Bel.) 4:04,667, 2. Dóra Luczová (Maď.) 4:05,781, 3. Manon Hostensová (Fr.) 4:10,495, ... v B-finále 5. (celkovo 14. miesto) Patrícia Skovajsová (SR) 4:28,540

K2: 1. Amalie Thomsenová, Emma Jörgensenová (Dán.) 3:42,833, 2. Blanka Bordácsová, Zsófia Czéllaiová-Vörösová (Maď.) 3:44,807, 3. Karolina Pielinová, Magdalena Kilmanová (Poľ.) 3:45,473, ... v B-finále 3. (celkovo 12. miesto) Róberta Pelantová, Katarína Horváthová (SR) 4:01,073

500 m:

MUŽI:

K1: 1. Sándor Tótka (Maď.) 1:40,288, 2. Lase Madsen (Dán.) 1:41,108, 3. Marcus Walz (Šp.) 1:41,688, ... v B-finále 3. (celkovo 12. miesto) Filip Valo (SR) 1:44,597

C1: 1. Pavlo Altuchov (Ukr.) 1:54,687, 2. Kristóf Khaut (Maď.) 1:54,759, 3. Tomasz Barniak (Poľ.) 1:56,115, ... v B-finále 4. (celkovo 13. miesto) František Fehér (SR) 2:02,084

K2: 1. Šimo Boltič, Marko Dragosavljevič (Srb.) 1:32,439, 2. Alexander Sergejev, Dmitrij Petajkin (Rus.) 1:32,817, 3. Troels Lund, Kasper Henriksen (Dán.) 1:33,339, ... 2. (celkovo 11. miesto) Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 1:36,106

C2: 1. Andrij Rybačok, Jurij Vanďuk (Ukr.) 1:45,439, 2. Ruslan Sazanevec, Vadim Alexejevič (Biel.) 1:47,475, 3. Alexandru Salau, Gheorghe Gavrilei (Rum.) 1:48,489, ... Roland Fekete, Dávid Tarcsi (SR) - nepostúpili zo semifinále

ŽENY:

K1: 1. Hermien Petersová (Bel.) 1:54,798, 2. Iuliana Taranová (Rum.) 1:55,426, 3. Dóra Luczová (Maď.) 1:56,386, ... v B-finále 5. (celkovo 14. miesto) Patrícia Skovajsová (SR) 2:04,836

K2: 1. Moa Vikbergová, Linnea Stensilsová (Švéd.) 1:46,659, 2. Anett Szilágyiová, Szilvia Somogyiová (Maď.) 1:47,277, 3. Sophie Hammerová, Lisa Jahnová (Nem.) 1:47,285, ... bez účasti SR

C2: 1. Irina Andrejevová, Larisa Arakačejevová (Rus.) 2:10,572, 2. Daryna Kasciučenková, Oľga Klimovová (Biel.) 2:14,068, 3. Virág Ballová, Nikolett Pogányová (Maď.) 2:15,028, ... bez účasti SR

K4: 1. Nemecko (Lisa Jahnová, Melanie Gebhardtová, Anna Kowaldová, Virginia Najorková) 1:38,652, 2. Dánsko (Emilie Petersonová, Amalie Thomsenová, Emma Jörgensenová, Ida Villumsenová) 1:39,858, 3. Taliansko (Irene Burgová, Agata Fantiniová, Francesca Capodimonteová, Federica Noleová) 1:40,986, ... Slovensko (Katarína Horváthová, Róberta Pelantová, Nikola Zatlkajová, Patrícia Drieňovská) nepostúpili zo semifinále

200 m:

MUŽI:

K1: 1. Sándor Tótka (Maď.) 36,882, 2. Marko Dragosavljevič (Srb.) 37,282, 3. Lasse Madsen (Dán.) 37,430, ... 7. Balázs Lörincz (SR) 39,370

C1: 1. Chleb Soloducha (Biel.) 43,206, 2. Henrikas Ustautas (Litva) 43,212, 3. Michal Syčov (Rus.) 43,380, ... nepostúpil zo semifinále Jakub Ďuriš (SR)

K2: 1. Sándor Tótka, Tamás Gellai (Maď.) 33,761, 2. Felix König, Timo Haseleu (Nem.) 34,047, 3. Diogo Quintas, Diogo Lopes (Portug.) 34,111, ... bez účasti SR

ŽENY:

K1: 1. Iuliana Taranová (Rum.) 43,657, 2. Dóra Luczová (Maď.) 43,817, 3. Francisca Laiová (Portug.) 44,167, ... bez účasti SR

C1: 1. Irina Andrejevová (Rus.) 53,633, 2. Helene Voillyová (Fr.) 55,171, 3. Zsanett Lakatosová (Maď.) 55,487, ... bez účasti SR

Medailová bilancia:

CELKOVO:

1. Maďarsko 13 - 9 - 4

2. Nemecko 6 - 9 - 3

3. Ukrajina 6 - 0 - 0

4. Rusko 4 - 4 - 3

5. Poľsko 2 - 1 - 7

6. Česko 2 - 0 - 1

7. Belgicko 2 - 0 - 0

8. Bielorusko 1 - 3 - 4

9. Rumunsko 1 - 3 - 3

10. Srbsko 1 - 3 - 0

11. Španielsko 1 - 2 - 5

12. Dánsko 1 - 2 - 2

13. Švédsko 1 - 1 - 0

14. Azerbajdžan 1 - 0 - 0

15. Francúzsko 0 - 1 - 1

Slovinsko 0 - 1 - 1

17. Holandsko 0 - 1 - 0

Litva 0 - 1 - 0

Lotyšsko 0 - 1 - 0

20. Portugalsko 0 - 0 - 2

Taliansko 0 - 0 - 2

22. Slovensko 0 - 0 - 1

Švajčiarsko 0 - 0 - 1

Fínsko 0 - 0 - 1

Nórsko 0 - 0 - 1

PRETEKÁRI DO 23 ROKOV:

1. Maďarsko 10 - 2 - 1

2. Nemecko 3 - 8 - 2

3. Poľsko 2 - 1 - 4

4. Rusko 2 - 1 - 0

5. Česko 2 - 0 - 1

6. Ukrajina 1 - 0 - 0

Azerbajdžan 1 - 0 - 0

8. Rumunsko 0 - 2 - 1

9. Srbsko 0 - 2 - 0

10. Španielsko 0 - 1 - 4

11. Slovinsko 0 - 1 - 0

Lotyšsko 0 - 1 - 0

Švédsko 0 - 1 - 0

Holandsko 0 - 1 - 0

15. Bielorusko 0 - 0 - 4

16. Slovensko 0 - 0 - 1

Švajčiarsko 0 - 0 - 1

Fínsko 0 - 0 - 1

Nórsko 0 - 0 - 1

JUNIORI:

1. Ukrajina 5 - 0 - 0

2. Maďarsko 3 - 7 - 3

3. Nemecko 3 - 1 - 1

4. Rusko 2 - 3 - 3

5. Belgicko 2 - 0 - 0

6. Bielorusko 1 - 3 - 0

7. Dánsko 1 - 2 - 2

8. Rumunsko 1 - 1 - 2

9. Španielsko 1 - 1 - 1

10. Srbsko 1 - 1 - 0

11. Švédsko 1 - 0 - 0

12. Francúzsko 0 - 1 - 1

13. Litva 0 - 1 - 0

14. Poľsko 0 - 0 - 3

15. Portugalsko 0 - 0 - 2

Taliansko 0 - 0 - 2

17. Slovinsko 0 - 0 - 1



Diskusia k článku:

Anonym

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/jan-matochajediny-slovensky-zijuci-olympionik-z-londyna-1948.html

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra