MEJaU23 MONTEMOR: Myšák s Linkom na 500 m na 11. mieste

Slovensko malo v nedeľňajšom predpoludňajšom bloku finále na 500 m na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v portugalskom Montemore zastúpenie iba v jazdách o konečné 10. - 18. miesto. O najlepší výsledok sa postaral dvojkajak juniorov s posádkou Denis Myšák, Tibor Linka, ktorý v B-finále obsadil druhé, celkovo teda jedenáste miesto.

SITA, zs;fr | 15.07.2012 13:43:47

Popoludní od 13.30 h SELČ pokračuje finále na 500 m ďalšími kategóriami. Zo Slovenska sa v priamych bojoch o medaily predstavia Marek Krajčovič s Gáborom Jakubíkom v K2 mužov do 23 rokov.

Výsledky - finále:

500 m:

K1 juniori: 1. Sándor Tótka (Maď.) 1:40,288, 2. Lase Madsen (Dán.) 1:41,108, 3. Marcus Walz (Šp.) 1:41,688,... v B-finále 3. (celkovo 12. miesto) Filip Valo (SR) 1:44,597

C1 juniori: 1. Pavlo Altuchov (Ukr.) 1:54,687, 2. Kristóf Khaut (Maď.) 1:54,759, 3. Tmasz Barniak (Poľ.) 1:56,115,... v B-finále 4. (celkovo 13. miesto) František Fehér (SR) 2:02,084

K1 juniorky: 1. Hermien Petersová (Bel.) 1:54,798, 2. Iuliana Taranová (Rum.) 1:55,426, 3. Dóra Luczová (Maď.) 1:56,386,... v B-finále 5. (celkovo 14. miesto) Patrícia Skovajsová (SR) 2:04,836

K2 juniori: 1. Šimo Boltič, Marko Dragosavljevič (Srb.) 1:32,439, 2. Alexander Sergejev, Dmitrij Petajkin (Rus.) 1:32,817, 3. Troels Lund, Kasper Henriksen (Dán.) 1:33,339,... 2. (celkovo 11. miesto) Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 1:36,106

C2 juniori: 1. Andrij Rybačok, Jurij Vanďuk (Ukr.) 1:45,439, 2. Ruslan Sazanevec, Vadim Alexejevič (Biel.) 1:47,475, 3. Alexandru Salau, Gheorghe Gavrilei (Rum.) 1:48,489,... Roland Fekete, Dávid Tarcsi (SR) - nepostúpili zo semifnále

K2 juniorky: 1. Moa Vikbergová, Linnea Stensilsová (Švéd.) 1:46,659, 2. Anett Szilágyiová, Szilvia Somogyiová (Maď.) 1:47,277, 3. Sophie Hammerová, Lisa Jahnová (Nem.) 1:47,285,... bez účasti SR

C2 juniorky: 1. Irina Andrejevová, Larisa Arakačejevová (Rus.) 2:10,572, 2. Daryna Kasciučenková, Oľga Klimovová (Biel.) 2:14,068, 3. Virág Ballová, Nikolett Pogányová (Maď.) 2:15,028,... bez účasti SR

K4 ženy do 23 rokov: 1. Maďarsko (Anna Kárászová, Tamara Csipesová, Petra Szabóová, Ninetta Vadová) 1:33,789, 2. Nemecko (Sabine Volzová, Verena Hantlová, Debora Nicheová, Anne Knorrová) 1:34,743, 3. Bielorusko (Sofia Jurčanková, Margarita Ciškevičová, Alexandra Kryšinová, Iryna Sokolovská)1:36,041,... bez účasti SR



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MEJaU23 MONTEMOR: Myšák s Linkom na 500 m na 11. mieste“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ I. kvalifikačné preteky seniori a testovanie juniori
24.04.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
26.04.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Rudno Cup
02.05.2020 | Nitrianske Rudno, priehrada
Olympijské hry - Európska kvalifikácia
06.05.2020 | Račice, CZE
I. Svetový pohár - šprint
08.05.2020 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate
09.05.2020 | Nováky, jazero
Jungov memoriál
16.05.2020 | Štúrovo
II. Svetový pohár - šprint
21.05.2020 | Duisburg, GER
Olympijské hry - kvalifikácia
21.05.2020 | Duisburg, GER
Svetový pohár - maratón
22.05.2020 | Pitesti, ROM
Pohár SNP
23.05.2020 | Piešťany
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2020 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy seniorov - šprint
04.06.2020 | Bascov, ROU
Kvalifikačné preteky juniori
06.06.2020 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
13.06.2020 | Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra