MEJaU23 MONTEMOR: Krajčovič s Jakubíkom priamo do finále

Slovenský mužský dvojkajak s posádkou Marek Krajčovič, Gábor Jakubík zvíťazil vo svojej rozjazde K2 mužov do 23 rokov na 500 m na mládežníckych majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v portugalskom Montemore a postúpil priamo do nedeľného finále. Darilo sa aj ďalším slovenským reprezentantom a všetci, ktorí nastúpili v rozjazdách, sa kvalifikovali do piatkového semifinále.

SITA, zs;pp | 12.07.2012 20:54:14

Výsledky rozjázd na 500 m so slovenskou účasťou:

K1 juniorky (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále) : 1. Irene Burgová (Tal.) 2:01,730, ... 5. Patrícia Skovajsová (SR) 2:16,211 - postúpila do semifinále

K1 juniori (1. - 6. + traja s najlepším časom do semifinále): 1. Lasse Madsen (Dán.) 1:47,222, 2. Filip Valo (SR) 1:53,144 - postúpil do semifinále

C1 juniori (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále) : 1. Oleksij Kupin (Azer.) 2:01,934, ... 7. František Fehér (SR) 2:10,670 - postúpil do semifinále

K1 ženy do 23 rokov (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále) : 1. Lani Belcherová (V.Brit.) 1:58,637, ... 6. Simona Šamková (SR) 2:10,115 - postúpila do semifinále

K4 juniorky (1. - 3. priamo do finále, 4. - 7. + jedna loď s najlepším časom do semifinále) : 1. Taliansko (Irene Burgová, Agata Fantiniová, Francesca Capodimonteová, Federica Noleová) 1:49,212, ... 6. Slovensko (Katarína Horváthová, Róberta Pelantová, Nikola Zatlkajová, Patrícia Drieňovská) 1:54,336 - postúpili do semifinále

K1 muži do 23 rokov (1. - 6. + traja s najlepším časom do semifinále): organizátori výsledky nevydali; podľa neoficiálnych informácií od vedúceho slovenskej výpravy Borisa Bergendiho Miroslav Zaťko (SR) skončil piaty a postúpil do semifinále

C1 muži do 23 rokov (1. - 3. priamo do finále, 4. - 7. + jeden s najlepším časom do semifinále) : 1. Maxim Petrov (Biel.) 2:00,117, ... 8. Vincent Farkaš (SR) 2:12,060 - postúpil do semifinále s časom

K2 juniori (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále) : 1. Alexander Sergejev, Dmitrij Petajkin (Rus.) 1:35,749, ... 4. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 1:39,620 - postúpili do semifinále

C2 juniori (1. - 3. priamo do finále, 4. - 7. + jedna loď s najlepším časom do semifinále) : 1. Andrij Rybačok, Jurij Vanďuk (Ukr.) 1:48,604, ... 8. Roland Fekete, Dávid Tarcsi (SR) 1:57,854 - postúpili do semifinále s časom

K2 muži do 23 rokov (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále) : 1. Marek Krajčovič, Gábor Jakubík (SR) 1:33,410 - postúpili priamo do finále



Diskusia k článku:

Anonym

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2026

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra