MEJaU23 MONTEMOR: Bronz pre slovenský štvorkajak

Slovenský štvorkajak v zostave Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek a Viktor Demin si na mládežníckych majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v portugalskom Montemore vybojoval v kategórii K4 mužov do 23 rokov na 1000 m bronzové medaily. Za víťaznou nemeckou posádkou Florian Förster, Fabian Kux, Kostja Stroinski a Robert Gleinert zaostalo slovenské kvarteto o 1,606 s. Striebro patrí Španielom. Slováci v závere predstihli Rusov a nakoniec ich zdolali v tesnom súboji o 3. priečku o 44 tisícin sekundy (0,044 s).

SITA, zs;mp;lb | 14.07.2012 18:25:36

Štvorkajak bol jedinou slovenskou loďou v A-finále. V predpoludňajšom bloku si ešte 16-ročná Patrícia Skovajsová vybojovala v B-finále K1 junioriek na kilometrovej trati 5. miesto, celkovo jej teda patrila 14. priečka a Róberta Pelantová s Katarínou Horváthovou v K2 junioriek rovnako na 1000 m skončili v B-finále tretie, teda celkovo dvanáste.

Popoludní sa predstavili v "malom“ finále ešte dve slovenské lode. Zoltán Tóth s Máriom Jančom v K2 mužov do 23 rokov prišli do cieľa na 6. pozícii, celkovo ich teda klasifikovali na 15. mieste, juniorský štvorkajak v zostave Denis Myšák, Jerguš Jacko, Tibor Linka a Filip Valo skončil tretí, teda celkovo na 12. mieste.

V sobotu sú v Montemore ešte na programe semifinále na 200 m so začiatkom o 17.30 h SELČ. Slovensko bude mať zastúpenie v šiestich kategóriách.

Výsledky - finále na 1000 m:

K1 juniori: 1. Marcus Walz (Šp.) 3:37,692, 2. Maxim Spesivcev (Rus.) 3:38,210, 3. Antonio Caterino (Tal.) 3:38,592, ... bez účasti SR

C1 juniori: 1. Pavlo Altuchov (Ukr.) 4:02,772, 2. Kristóf Khaut (Maď.) 4:04,238, 3. Grzegorz Szpynda (Poľ.) 4:05,444, ... František Fehér (SR) - nepostúpil zo semifinále

K1 juniorky: 1. Hermien Petersová (Bel.) 4:04,667, 2. Dóra Luczová (Maď.) 4:05,781, 3. Manon Hostensová (Fr.) 4:10,495, ... v B-finále 5. (celkovo 14. miesto) Patrícia Skovajsová (SR) 4:28,540

K2 juniori: 1. Marius Radow, Lukas Reuschenbach (Nem.) 3:20,764, 2. Alexander Sergejev, Dmitrij Petajkin (Rus.) 3:21,602, 3. Alan Apollonio, Simon Blaževič (Slovin.) 3:22,206, ... bez účasti SR

C2 juniori: Andrij Rybačok, Jurij Vanďuk (Ukr.) 3:44,525, 2. Ruslan Sazanevec, Vadim Alexejevič (Biel.) 3:47,729, 3. Anatolij Tovkan, Pavel Veremejenko (Rus.) 3:48,703, ... Roland Fekete, Dávid Tarcsi (SR) - nepostúpili z rozjazdy

K2 juniorky: 1. Amalie Thomsenová, Emma Jörgensenová (Dán.) 3:42,833, 2. Blanka Bordácsová, Zsófia Czéllaiová-Vörösová (Maď.) 3:44,807, 3. Karolina Pielinová, Magdalena Kilmanová (Poľ.) 3:45,473, ... v B-finále 3. (celkovo 12. miesto) Róberta Pelantová, Katarína Horváthová (SR) 4:01,073

K4 juniori: 1. Nemecko (Marius Radow, Lukas Reuschenbach, Karl Wiese Felix Landes) 3:14,879, ... v B-finále 3. (celkovo 12. miesto) Slovensko (Denis Myšák, Jerguš Jacko, Tibor Linka, Filip Valo) 3:16,473

C4 juniori: 1. Ukrajina (Michailo Mandziuk, Andrij Rybačok, Jakiv Dudka, Jurij Vanďuk) 3:44,671, 2. Maďarsko (Bence Szalay, Jonatán Hajdú, András Bodonyi, Patrik Varga) 3:46,105, 3. Rusko (Oleg Šurinkin, Ivan Dubovoj, Nikolaj Melešnikov, Kirill Leontiev) 3:47,533, ... bez účasti SR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

K1 muži do 23 rokov: 1. Bence Dombvári (Maď.) 3:41,587, 2. Rok Kuk (Slovin.) 3:41,979, 3. Fabio Wyss (Švaj.) 3:42,301, ... bez účasti SR

C1 muži do 23 rokov: 1. Martin Fuksa (ČR) 4:05,798, 2. Jan Vandrey (Nem.) 4:07,008, 3. Pavel Rusu (Rum.) 4:07,472, ... Vincent Farkaš (SR) - nepostúpil zo semifinále

K1 ženy do 23 rokov: 1. Ramóna Farkasdiová (Maď.) 4:17,078, 2. Verena Hantlová (Nem.) 4:22,770, 3. Oona Vasková (Fín.) 4:24,778, ... bez účasti SR

K2 muži do 23 rokov: 1. Max Rendschmidt, Kai Spenner (Nem.) 3:23,255 ... v B-finále 6. (celkovo 15. miesto) Zoltán Tóth, Mário Janča (SR) 3:32,704

C2 muži do 23 rokov: 1. Jakub Sitkowski, Daniel Pospiech (Poľ.) 3:58,457, 2. Henrik Vasbányai, Ádám Devecseri (Maď.) 3:59,015, 3. Max Müller, Sebastian Hennig (Nem.) 3:59,129, ... Krištof Tóth, Adam Csenkey (SR) - nepostúpili zo semifinále

K2 ženy do 23 rokov: 1. Anne Knorrová, Debora Nicheová (Nem.) 3:55,388, 2. Réka Gagymásiová, Alexandra Horváthová (Maď.) 4:00,066, 3. Louise Lerenová-Moenová, Agnes Brunová-Lieová (Nór.) 4:01,992, ... bez účasti SR

K4 muži do 23 rokov: 1. Nemecko (Florian Förster, Fabian Kux, Kostja Stroinski, Robert Gleinert) 3:01,427, 2. Roberto Herbello, Álvaro Bravo, Rodrigo Barreiro, Oscar Amandi) 3:02,223, 3. Slovensko (Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Viktor Demin) 3:03,033

C4 muži do 23 rokov: 1. Rusko (Kiril Šamšurin, Viktor Chromov, Rasul Išmuchamedov, Vladimi Fedosenko) 3:28,159, 2. Rumunsko (Adi Grozuta, Gavrila Niculita, Andrei Lifere, Simion Cosmin) 3:28,381, 3. Bielorusko (Jevgenij Kuksa, Vadim Jermakovič, Jevgenij Michňuk, Denis Machlaj) 3:31,193, ... bez účasti SR)



Diskusia k článku:

Anonym

nic nove pod slnkom.....

Anonym

Kebyze nie MASAR sa venuje tymto chlapcom tak by boli ovela lepsi a nemuseli by trenovat sami a zjazdovat K4 na dunaji SAMI!

Anonym

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2029

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Dunajský maratón
08.09.2019 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Súťaž olympijských nádejí
13.09.2019 | Bratislava, Zemník
Hargašov memoriál
21.09.2019 | Bratislava, Zemník
Rozlúčkové preteky
05.10.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
MS Majstrovstvá sveta veteránov - maratón
14.10.2019 | Shaoxing, CHN
MS Majstrovstvá sveta seniorov - maratón
17.10.2019 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra