MEJa23 BASCOV: Štyri slovenské lode do A-finále

Ďalšie štyri slovenské lode si vyskúšajú boj o medaily na majstrovstvách Európy juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v rumunskom Bascove. Z piatkových semifinálových jázd si postup do A-finále vybojovali junior Adam Botek v K1 na 1000 m, juniorský ženský dvojkajak Marianna Petrušová, Romana Mikušová na 500 m a oba štvorkajaky na 1000 m - mužský do 23 rokov v zložení Marek Krajčovič, Viktor Demin, Matej Michálek, Filip Sprušanský, aj juniorský Alexander Bóri, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Adam Botek. Najlepší výsledok zo Slovákov dosiahol kajakár Botek, ktorý sa stal víťazom I. semifinále na 1000 m. Jeho čas 3:50,616 s bol absolútne najrýchlejší spomedzi všetkých 17 aktérov semifinále.

SITA, ds;ru | 18.09.2015 21:00:04

V piatok boli v Bascove na programe aj rozjazdy na 200 m, ale ani jedna slovenská loď si nevybojovala priamy postup do finále. Všetci Slováci budú v sobotu pokračovať v semifinále.

Výsledky Slovákov - semifinále - piatok:

Muži do 23 rokov - K1 500 m - I. semifinále: 1. Javie Cabaňín (Šp.) 1:42,020,... 4. Viktor Demin (SR) 1:44,708 - postúpil do B-finále

Muži do 23 rokov - K2 500 m - I. semifinále: 1. Aurelian Ciocan, Sorin Cical (Rum.) 1:35,364,...5. Marek Krajčovič, Matej Michálek (SR) 1:37,924 - nepostúpili do finále

Muži do 23 rokov - K4 1000 m - I. semifinále: 1. Rusko 3:03,808, 2. Slovensko (Marek Krajčovič, Viktor Demin, Matej Michálek, Filip Sprušanský) 3:05,704 - postúpili do A-finále

Ženy do 23 rokov - K1 500 m - II. semifinále: 1. Vera Sobetovová (Rus.) 1:56,500,... 6. Nikola Zatlkajová (SR) 2:03,352 - postúpila do B-finále

Ženy do 23 rokov - K2 500 m - I. semifinále: 1. Linnea Stensilsová, Moa Wikbergová (Švéd.) 1:49,424,...6. Lucia Mištinová, Nikola Zatlkajová (SR) 1:53,440 - nepostúpili do finále

Juniori - K1 1000 m - I. semifinále: 1. Adam Botek (SR) 3:50,616 - postúpil do A-finále

Juniori - K2 500 m - II. semifinále: 1. Yavuz Balci, Mustafa Özmen (Tur.) 1:36,876,... 7. Michal Forgách, Milan Fraňa (SR) 1:41,196 - postúpili do B-finále

Juniori - K4 1000 m - I. semifinále: 1. Slovensko (Alexander Bóri, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Adam Botek) 3:08,704 - postúpili do A-finále

Juniorky - K2 1000 m - I. semifinále: 1. Kristina Kovnirová, Arina Anoškinová (Rus.) 3:57,676,...6. Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková (SR) 4:05,580 - nepostúpili do finále

Juniorky - K1 500 m - I. semifinále: 1. Diana Tanková (Ukr.) 2:02,544,...8. Jessica Zatlkajová (SR) 2:13,904 - postúpila do B-finále

Juniorky - C1 500 m - I. semifinále: 1. Mariam Kerdikašviliová (Gruz.) 2:27,636,... 4. Hana Mikéciová (SR) 2:36,444 - nepostúpila do finále

Juniorky - K2 500 m - I. semifinále: 1. Jasmin Sayedahmedová, Pia Reinecková (Nem.) 1:52,652, 2. Marianna Petrušová, Romana Mikušová (SR) 1:53,620 - postúpili do A-finále



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
MEJa23 BASCOV: Štyri slovenské lode do A-finále“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23 - šprint
01.08.2019 | Pitesti, ROM
MSR Majstrovstvá Slovenska - krátke trate
09.08.2019 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta seniorov - šprint
21.08.2019 | Szeged, HUN
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
29.08.2019 | Szeged, HUN
Pohár Slávie UK
07.09.2019 | Bratislava, Zemník
Dunajský maratón
08.09.2019 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Súťaž olympijských nádejí
13.09.2019 | Bratislava, Zemník
Hargašov memoriál
21.09.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
Rozlúčkové preteky
05.10.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
MS Majstrovstvá sveta veteránov - maratón
14.10.2019 | Shaoxing, CHN
MS Majstrovstvá sveta seniorov - maratón
17.10.2019 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra