MEJa23 BASCOV: Striebro pre juniorský dvojkajak Nemček, Zalka

Slovenskí juniorskí reprezentanti Martin Nemček, Csaba Zalka si vybojovali strieborné medaily v K2 na 1000 m na európskom šampionáte juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v rumunskom Bascove. V sobotňajšom A-finále boli od Nemčeka a Zalku (3:32,948) rýchlejší iba Nemci Gregor Rosenhahn a Benedikt Bachmann (3:30,188).

SITA, ds;rk;ru | 19.09.2015 20:19:54

O dvojnásobnej smole môže hovoriť kajakár Adam Botek, ktorý si rovnako v juniorskej kategórii pripísal dve štvrté miesta. Najprv v K1 1000 m a potom aj ako člen štvorkajaka spoločne s triom Alexander Bóri, Milan Fraňa, Samuel Baláž. Zlatí boli v K4 Taliani a v disciplíne K1 triumfoval medzi juniormi Chorvát Antun Novakovič. Juniorka Marianna Farkašová bola v A-finále v K1 1000 m ôsma.

Slovensko malo finálové zastúpenie v A-finále aj v kategórii do 23 rokov, kanoista Vincent Farkaš skončil v C1 1000 m šiesty. Slovenský štvorkajak do 23 rokov v zložení Marek Krajčovič, Viktor Demin, Matej Michálek, Filip Sprušanský obsadil v A-finále poslednú 9. priečku.

Výsledky - sobota - A-finále:

Juniori

K1 1000 m: 1. Antun Novakovič (Chor.) 3:43,512,...4. Adam Botek (SR) 3:47,052

K2 1000 m: 1. Gregor Rosenhahn, Benedikt Bachmann (Nem.) 3:30,188, 2. Martin Nemček, Csaba Zalka (SR) 3:32,948

K4 1000 m: 1. Taliansko 3:02,880,...4. Slovensko (Alexander Bóri, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Adam Botek) 3:06,552

Juniorky

K1 1000 m: 1. Noémi Puppová (Maď.) 4:16,340,...8. Marianna Petrušová (SR) 4:24,944

Muži do 23 rokov:

C1 1000 m: 1. Martin Fuksa (ČR) 3:57,344,...6. Vincent Farkaš (SR) 4:08,424

K4 1000 m: 1. Rumunsko 3:03,288,...9. Slovensko (Marek Krajčovič, Viktor Demin, Matej Michálek, Filip Sprušanský) 3:10,696

Diskusia k článku:

Anonym

Slováci na ME v Bascove ďalšiu medailu nezískali, najúspešnejšia Ukrajina a Rumunsko