ME Záhhreb - Hagara vyrovnal svoje kariérne maximum

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Ľubomír Hagara skončil vo finále C1 na 200 m na XIV. majstrovstvách Európy v chorvátskom Záhrebe ôsmy. Vyrovnal tak svoje kariérne maximum z minuloročného šampionátu starého kontinentu v srbskom Belehrade. "Pri štarte som sa cítil pri sile, dobre som zabral, ale zhruba 20 až 50 metrov pred cieľom som spravil chybu. Zrejme ma chytila nejaká vlna a celkom ma to vyhodilo z rytmu. Tam som stratil kontakt s konkurenciou a prepadol som sa na ôsme miesto," cituje špecialistu na kanoistické šprinty oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK).

SITA, zs;mg;lo | 24.06.2012 19:43:37

Ľubomír Hagara si len pred mesiacom na dodatkovej európskej olympijskej kvalifikácii vybojoval miestenku do Londýna. Vtedy tam suverénne zvíťazil. Majstrovstvá Európy boli preňho akýmsi ďalším testom. "Tento štart bol pre mňa veľmi dôležitý. Ukazuje sa, že sme na dobrej ceste a vzhľadom na olympiádu to, myslím si, vyzerá veľmi dobre," pokračoval na www.canoe.sk pretekár trenčianskej Dukly.

K optimizmu ho vedie nielen finálový výsledok, ale aj výkony v rozjazde a semifinále. "V sobotu pred mojou úvodnou jazdou sme s trénerom skúšali novú metódu rozjazdenia s brzdou za loďou. Možno ma to trochu unavilo a nepodal som celkom optimálny výkon. Azda to bolo aj v tom, že som prišiel do Záhrebu len deň pred pretekmi a bol som nerozjazdený. Musíme si to s trénerom ešte prebrať. Semifinále už bolo podľa mojich predstáv," skomentoval svoje snaženie v eliminačných bojoch Ľubomír Hagara a dodal: "Celkovo som spokojný s tým, čo som tu predviedol."

Svoj najlepší výsledok zopakoval napriek tomu, že formu pred odchodom do Záhrebu nijako špeciálne nevylaďoval. "Trénovali sme hlavne vytrvalosť, išiel som vlastne prvú ostrú dvojstovku od kvalifikácie v Poznani. Teraz sa budú tréningové úseky postupne skracovať a začneme ladiť formu na olympiádu," naznačil svoje plány na najbližšie dni a týždne najlepší slovenský šprintér s jednolistovým pádlom.

Miestenka do Londýna je preňho splneným snom. "Sám som bol prekvapený, že to vyšlo, lebo konkurencia bola silná. O to som radšej a idem si to do Londýna užiť," uzavrel Ľubomír Hagara.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
ME Záhhreb - Hagara vyrovnal svoje kariérne maximum“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.