ME Záhhreb - Hagara vyrovnal svoje kariérne maximum

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Ľubomír Hagara skončil vo finále C1 na 200 m na XIV. majstrovstvách Európy v chorvátskom Záhrebe ôsmy. Vyrovnal tak svoje kariérne maximum z minuloročného šampionátu starého kontinentu v srbskom Belehrade. "Pri štarte som sa cítil pri sile, dobre som zabral, ale zhruba 20 až 50 metrov pred cieľom som spravil chybu. Zrejme ma chytila nejaká vlna a celkom ma to vyhodilo z rytmu. Tam som stratil kontakt s konkurenciou a prepadol som sa na ôsme miesto," cituje špecialistu na kanoistické šprinty oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK).

SITA, zs;mg;lo | 24.06.2012 19:43:37

Ľubomír Hagara si len pred mesiacom na dodatkovej európskej olympijskej kvalifikácii vybojoval miestenku do Londýna. Vtedy tam suverénne zvíťazil. Majstrovstvá Európy boli preňho akýmsi ďalším testom. "Tento štart bol pre mňa veľmi dôležitý. Ukazuje sa, že sme na dobrej ceste a vzhľadom na olympiádu to, myslím si, vyzerá veľmi dobre," pokračoval na www.canoe.sk pretekár trenčianskej Dukly.

K optimizmu ho vedie nielen finálový výsledok, ale aj výkony v rozjazde a semifinále. "V sobotu pred mojou úvodnou jazdou sme s trénerom skúšali novú metódu rozjazdenia s brzdou za loďou. Možno ma to trochu unavilo a nepodal som celkom optimálny výkon. Azda to bolo aj v tom, že som prišiel do Záhrebu len deň pred pretekmi a bol som nerozjazdený. Musíme si to s trénerom ešte prebrať. Semifinále už bolo podľa mojich predstáv," skomentoval svoje snaženie v eliminačných bojoch Ľubomír Hagara a dodal: "Celkovo som spokojný s tým, čo som tu predviedol."

Svoj najlepší výsledok zopakoval napriek tomu, že formu pred odchodom do Záhrebu nijako špeciálne nevylaďoval. "Trénovali sme hlavne vytrvalosť, išiel som vlastne prvú ostrú dvojstovku od kvalifikácie v Poznani. Teraz sa budú tréningové úseky postupne skracovať a začneme ladiť formu na olympiádu," naznačil svoje plány na najbližšie dni a týždne najlepší slovenský šprintér s jednolistovým pádlom.

Miestenka do Londýna je preňho splneným snom. "Sám som bol prekvapený, že to vyšlo, lebo konkurencia bola silná. O to som radšej a idem si to do Londýna užiť," uzavrel Ľubomír Hagara.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
ME Záhhreb - Hagara vyrovnal svoje kariérne maximum“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár SNP
19.06.2021
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23 - šprint
24.06.2021 | Poznaň, POL
Novácka päťstovka, 49. ročník
03.07.2021 | Nováky, jazero
ME Majstrovstvá Európy - maratón
08.07.2021 | Moskva, RUS
Samaria Cup
10.07.2021
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra