ME Záhhreb - Bronz pre Rusnáka v C1 na 5000 m

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák si na XIV. majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v chorvátskom Záhrebe vybojoval svoj prvý vzácny kov na kontinentálnom šampionáte v kariére. V pretekoch C1 na 5000 m dopádloval do cieľa na treťom mieste a patrí mu bronz. Na pódium sa na tejto trati sa 24-ročný Piešťanec v drese Dukly Trenčín "šplhal" už vlani na majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede, skončil vtedy štvrtý. Tentoraz dotiahol svoje snaženie do konca. "Nebolo to jednoduché, dal som si celkom do tela. Boli aj kritické okamihy, keď som chytil nejakú vlnku, ale našťastie som sa udržal v lodi. Je to síce slabá náplasť na neúspech na kilometri, kde som chcel postúpiť do finále, ale medailu si veľmi cením. Srba, ktorý ma prenasledoval, som počul za sebou, ale tréner Kňazovický ma upokojoval, že sa mu vzďaľujem, že to bude v poriadku," cituje internetová stránka www.canoe.sk Mateja Rusnáka.

SITA, zs;mg;lo | 24.06.2012 20:03:07

Zlato si vybojoval Rumun Florin Comanici, ktorý bol o viac ako pol minúty rýchlejší. Striebro patrí Španielovi Manuelovi Antoniovi Camposovi, ktorý Rusnáka predstihol o desať sekúnd.

Výsledky - finále C1 mužov na 5000 m:

1. Florin Comanici (Rum.) 22:55,509, 2. Manuel Antonio Campos 23:21,833, 3. Matej Rusnák (SR) 23:31,905