ME: Marián Ostrčil ôsmy, Gele s Martinekom siedmi.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil obsadil vo finále C1 na 1000 m na majstrovstvách Európy v španielskej Trasone ôsme miesto. Titul šampióna starého kontinentu si v tejto disciplíne vybojoval Nemec Sebastian Brendel. Ostrčil za ním zaostal o vyše šesť sekúnd.

SITA, zs;bg | 03.07.2010 12:28:02

Výsledky - finále:

MUŽI

C1: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 3:59,106, 2. Mathieu Goubel (Fr.) 3:59,996, 3. Pál Sarudi (Maď.) 4:00,786,... 8. Marián Ostrčil (SR) 4:05,196

Slovenský mužský dvojkajak s posádkou Peter Gelle, Tomáš Martinek obsadil vo finále K2 mužov na 1000 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v španielskej Trasone 7. miesto. Je to ich najväčší úspech v kategórii seniorov v kariére. Za víťaznou dvojicou Martin Hollstein, Andreas Ihle z Nemecka zaostali Slováci o 5,328 s.

Výsledky - finále na 1000 m:

K2 muži: 1. Martin Hollstein, Andreas Ihle (Nem.) 3:11,283, 2. Zoltán Kammerer, Ákos Vereckei (Maď.) 3:12,198, 3. Diego Cosgaya Noriega, Emilio Merchan Alonso (Šp.) 3:13,843,... 7. Peter Gelle, Tomáš Martinek (SR) 3:16,611