ME BRANDENBURG: Vlček s Tarrom získali bronz v K2 na 1000 m

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Tarr si vybojovali bronzové medaily v pretekoch K2 na 1000 m na majstrovstvách Európy v nemeckom Brandenburgu. Slováci si výborne rozložili na trati sily a napokon finišovali na 3. mieste za víťaznými Nemcami Maxom Rendschmidtom a Marcusom Grossom a Francúzmi Arnaudom Hyboisom a Etiennom Hubertom. Slovensko na kontinentálnom šampionáte v rýchlostnej kanoistike získalo už 10. bronzovú medailu v histórii, prvý kov v Brandenburgu 2014. Od roku 1997 sa z ME Slováci vracali bez cenných kovov len z Poznane 2004 a vlani z portugalského Montemoru-o-Velho. Celková bilancia SR je 15 zlatých, 12 strieborných a 10 bronzových medailí.

SITA, pp;ru | 12.07.2014 20:48:26

Vo finále C1 mužov na 1000 m skončil Matej Rusnák na 6. mieste. Majstrom Európy sa stal domáci kanoista Sebastian Brendel. Kajakár Martin Jankovec vyhral B-finále K1 mužov na 500 m a celkovo obsadil 10. miesto. Na tisícke bol v kajaku Peter Gelle v B-finále štvrtý a celkovo trinásty.

V predpoludňajšom programe postúpili na 200 m v K2 žien Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou priamo do nedeľňajšieho finále. V prvej rozjazde obsadili Slovenky 2. miesto za maďarskou dvojicou Anna Kárászová, Ninetta Vadová. Do nedeľňajšieho finále sa kvalifikovali priamo prvé tri lode.

Ďalší slovenskí reprezentanti budú musieť o miesto v boji o medaily na 200 m ešte pádlovať v nedeľňajších raňajších semifinále. Na 3. priečkach vo svojich rozjazdách skončili Miroslav Zaťko v K1, Ľubomír Hagara v C1, dvojkajak Martin Jankovec, Ľubomír Beňo bol štvrtý. Tesne unikol postup priamo do finále v K1 žien Martine Kohlovej, ktorá skončila v druhej rozjazde druhá a priamo postupovala len víťazka Teresa Portelová z Portugalska.

Výsledky - majstrovstvá Európy v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Brandenburgu:

1000 m:

MUŽI

K2 - finále: 1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:06,792, 2. Arnaud Hybois, Etienne Hubert (Fr.) 3:07,306, 3. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:07,905

K1 - finále: 1. Alež Jureňa (Biel.) 3:27,455, 2. René Holten Poulsen (Dán.) 3:28,711, 3. Max Hoff (Nem.) 3:30,388, B-finále: 1. (10. celkovo) Josef Dostál (ČR) 3:30,599, ... 4. (13.) Peter Gelle (SR) 3:34,879

C1 - finále: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 3:54,822, 2. Attila Vajda (Maď.) 3:55,577, 3. Viktor Melantiev (Rus.) 3:57,676, ... 6. Matej Rusnák (SR) 4:00,112

C2 - finále: 1. Henrik Vasbányai, Róbert Mike (Maď.) 3:31,449, 2. Alexej Korovaškov, Iľja Pervuchin (Rus.) 3:32,788, 3. Jaroslav Radoň, Filip Dvořák (ČR) 3:35,467

C4: 1. Bielorusko 3:17,912, 2. Maďarsko 3:19,316, 3. Ukrajina 3:20,007

ŽENY

K1 - finále: 1. Tamara Csipesová (Maď.) 3:56,643, 2. Sofia Paldaniusová (Švéd.) 3:56,700, 3. Anastasia Charitonovová (Rus.) 3:58,292

K2 - finále: 1. Sofia Jurčanková, Alexandra Grišinová (Bielor.) 3:35,225, 2. Erika Medveczká, Alíz Sarudiová (Maď.) 3:37,363, 3. Sabrina Heringová, Steffi Kriegersteinová (Nem.) 3:37,474

MUŽI

K1 - I. rozjazda: 1. Sándor Tótka (Maď.) 34,925, ... 3. Miroslav Zaťko (SR) 35,837 - postup do semifinále

K2 - I. rozjazda: 1. Jurij Postrigaj, Alexander Ďačenko (Rus.) 31,354, ... 4. Martin Jankovec, Ľubomír Beňo (SR) 33,682 - postup do semifinále

C1 - III. rozjazda: 1. Alfonso Benavides (Šp.) 39,233, ... 3. Ľubomír Hagara (SR) 40,569 - postup do semifinále

Ženy:

K1 - II. rozjazda: 1. Teresa Portelová (Portug.) 40,497, 2. Martina Kohlová (SR) 41,750 - postup do semifinále

K2 - I. rozjazda: 1. Anna Kárászová, Ninetta Vadová (Maď.) 37,572, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 37,899 - postup do finále