ME BRANDENBURG: Choroby, zlá loď a napokon striebro pre K4

Keď sa slovenská "káštvorka" v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin ovenčená titulmi majstrov sveta aj Európy do 23 rokov vlani po prvý raz predstavila na vážnych pretekoch medzi mužmi, bolo z toho 7. miesto na majstrovstvách sveta v Duisburgu. Prešlo 11 mesiacov a na európskom šampionáte v inom nemeckom meste Brandenburgu sa už talentovaní "mladíci" dostali na olympijskej "tisícke" na stupne víťazov. Po skvelom výkone v nedeľu popoludní brali striebro, hoci ani od úspešných obhajcov z Česka neboli príliš ďaleko. Od zlata ich delilo 355 tisíc sekundy, o medaile nebolo pochýb.

SITA, ds;ru | 13.07.2014 21:56:35

"Vo finále sme konečne predviedli perfektnú jazdu. Snažili sme sa držať s Čechmi. Od polovice trate sme ešte pridali na sile a frekvencii a sústredili sme sa na koncovku, aby sme z vysokého tempa dokázali urobiť ešte rýchlejší záver," opísal "striebornú" jazdu Viktor Demin, ktorý sedí v lodi posledný štvrtý. Pre server canoe.sk zároveň priznal, že striebro je pre neho určitým prekvapením, lebo na tréningoch sa im ani raz nešlo dobre. "Striebro je však super. Ďakujeme trénerom a zväzu za podporu," doplnil Demin.

Tréner Felix Masár mal počas prvej časti sezóny neraz hlavu v smútku, lebo nemal všetkých štyroch zverencov pokope tak často, ako by si to želal. Napríklad na kvalitne obsadenom Svetovom pohári v Račiciach chýbal pre chorobu práve Demin, a tak sa štart slovenskej K4 nekonal. Obavy však na prvom vrchole sezóny vystriedala strieborná radosť.

"Bolo to také nesúrodé. Raz bol chorý Viktor Demin, potom Matej Michálek, neskôr nám zasa nesadla nová loď, ktorú nám výrobca neurobil podľa našich predstáv, a vrátili sme sa ku starej. Napokon sme to nejako dali dokopy a vyšlo to. Chalani mali chuť bojovať, na vode sa cítili dobre, povzbudila ich aj predchádzajúca bronzová medaila Erika Vlčeka s Jurajom Tarrom," cituje Masára server Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky. Podľa ambiciózneho trénera, ak by jeho zverenci nezískali medailu, bolo by to pre nich sklamanie. "Chalani sa posunuli do špičky. Teraz sa tam musia udržať, získavať skúsenosti a budovať si rešpekt. Najbližšie už na majstrovstvách sveta v Moskve. Na Európu treba rýchlo zabudnúť, to budú úplne iné preteky," dodal Masár.

Diskusia k článku:

Anonym

ME Brandenburg: hlasy strieborného K4 na 1000 m + tréner Felix Masár

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2656

ME Brandenburg: na 5000 m Rusnák 6. miesto, Šamková 15.-ta

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2657

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.