Matej Rusnák v B-finále C1 na 1000 m šiesty.

Z troch slovenských lodí, ktoré sa v sobotu predpoludním predstavili v semifinále na 1000 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu, ani jedna nepostúpila do A-finále. Čiastočný úspech zaznamenal iba kanoista Matej Rusnák, ktorý dopádloval na 6. pozícii a vybojoval si tak právo štartovať v B-finále (o konečné 10. - 18. miesto). V ňom rovnako obsadil šiestu priečku, celkovo ho teda klasifikovali na 15. mieste. Ľubomír Hagara v tej istej kategórii C1 skončil v semifinále ôsmy a ďalej sa nekvalifikoval. Rovnako na najlepších nestačil ani mužský štvorkajak s posádkou Boris Viszlay, Martin Jankovec, Pavol Maťaš a Miloš Mikleš, ktorý obsadil v semifinále K4 5. miesto, do finále postupovali iba prvé tri posádky.

SITA, zs | 14.06.2008 13:22:33

Výsledky semifinále na 1000 m:

C1: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 4:01,831, ... 6. Matej Rusnák 4:07,889 - postúpil do B-finále, 8. Ľubomír Hagara (obaja SR) 4:21,229 - z ďalších bojov je vyradený

K 4 muži: 1. Bielorusko (Dzianis Žihadlo, Stanislav Strelčanko Dzaimian Turčin, Vitalij Bialko) 3:04,883, ... 5. Slovensko (Boris Viszlay, Martin Jankovec, Pavol Maťaš, Miloš Mikleš) 3:07,895 - z ďalších bojov sú vyradení

Výsledky B-finále:

C1: 1. Adam Ginter (Poľ.) 4:06,017, ... 6. (celkovo 15. miesto) Matej Rusnák (SR) 4:08,695

Matej Rusnák v B-finále C1 na 1000 m šiesty.“.