Marián Ostrčil vo finále C1 na 1000 m piaty.

O najlepší výsledok slovenských reprezentantov v prvom finálovom bloku štartov na pretekoch III. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani sa v sobotu popoludní postaral v C1 Marián Ostrčil, ktorý v A-finále dopádloval na 5. pozícii. Strieborný medailista z minuloročných majstrovstiev sveta v nemeckom Duisburgu tak vylepšil svoj najlepší tohtoročný výsledok z pretekov SP v maďarskom Szegede, kde skončil na rovnakej trati siedmy. V K2 mužov slovenský dvojkajak s posádkou Peter Gelle, Andrej Wiebauer zvíťazil v B-finále, celkovo ho teda klasifikovali na desiatej priečke. Kajakár Róber Erban sa dostal v K1 mužov iba do C-finále, v ňom skončil tretí, celkovo mu teda patrilo 21. miesto.

C2: 1. Andrej Bohdanovič, Alexander Bohdanovič (Bielorus.) 3:35,289

K4 muži: 1. Bielorusko (Roman Piatrušeko, Alexej Abalmasov, Artur Litvinčuk, Vadzim Machnev) 2:54,033

C4: 1. Bielorusko (Andrej Bohdanovič, Alexander Vaušeckij, Konstantin Ščarbak, Alexander Bohdanovič) 3:20,173

Finále na 500 m:

K4 ženy: 1. Poľsko (Beata Mikolajczyková, Aneta Konieczna, Edyta Dzineiszewská, Dorota Kuczkowská) 1:31,593

Marián Ostrčil vo finále C1 na 1000 m piaty.“.